O víkendu slavil výhru Brian Castano, Ryan Garcia i Evan Holyfield!

Hodně našlapaný byl uplynulý víkend a rozhodně se bylo na co koukat. Své souboje před limitem ukončili – Brian Carlos Castanos, Ryan Garcia, či syn slavného otce Evan Holyfield.

A začněme od toho nejmladšího, tedy od Ryana „The Flash“ Garcii (19-0-0, 16 KO). Jednadvacetiletý rodák z Kalifornie zatím doslova likviduje vše, co mu Oscar De La Hoya postaví do cesty. O uplynulém víkendu to odnesl o tři roky starší Filipínec Romero „Ruthless“ Duno (21-2-0, 16 KO), kterého mladý talent Golden Boy Promotions ukončil hned v úvodním dějství a získal do držení titul WBC Silver a WBO NABO lehké váhy. Garcia je tedy momentálně světovou dvanáctkou této váhy a postupně se začíná poohlížet po světových titulech. Hodně zajímavý střet by byl s dalším mladým americkým talentem Devinem „The Dream“ Haneyem (23-0-0, 15 KO), jenž má v držení prozatímní titul WBC.

Ve svém vůbec prvním souboji profesionální kariéry se nám v Las Vegas představil i Evan „Young Holy“ Holyfield (1-0-0, 1 KO). Syn slavného otce, který se stal nesporným králem křížové váhy i těžké váhy a jenž se stal čtyřnásobným šampionem nejtěžší váhové kategorie, však do takových rozměrů nenarostl a do svého prvního souboje nastupoval v super welterové váze. O rok mladšího krajana Nicka Winsteada (0-2-0, 0 KO) ukončil za necelých patnáct vteřin, i když je potřeba říci, že ringový sudí Rober Hoyle možná duel ukončil až zbytečně brzy. Winstead sice nakupoval jednu ránu za druhou, ale alespoň ještě jednu malou šanci si určitě zasloužil. Každopádně máme zde dalšího Holyfielda v ringu a tak uvidíme, jak se mu bude dařit a jestli se alespoň přiblíží slávě svého otce.

Posledním do party byl nejzkušenější Brian Carlos „El Boxi“ Castano (16-0-1, 12 KO). I když to tak na první pohled podle rekordu nevypadá, tak třicetiletý Argentinec je bezpochyby z této trojice tím nejzkušenějším borcem. Aktuální světová pětka super weltrové váhy již byla světovým šampionem WBA. Navíc Castano dokázal porazit zkušeného Michaela Sora, či remizovat se skvělým Erislandym Larou. Nyní se mu do cesty postavil hodně tvrdý nigerijský válečník Wale Omotoso, který však od začátku tahal za kratší konec a mladší Argentinec perfektně diktoval tempo. Navíc rodák z nigerijského Lagos si v pátém kole poranil rameno a nemohl pokračovat dál v souboji. Castano tedy mohl slavit další důležitou výhru a zisk titulu WBO Inter-Continental.