O víkendu se představí i Stiverne s Joycem a Rios se Sotem!

A máme zde pro vás i druhou část našeho víkendového preview. Společně se podíváme na střet Joa Joyce (7-0-0, 7 KO) a Bermana Stiverna (25-3-1, 21 KO), ale i střet Brandona Riose (35-4-1, 26 KO) a Humberta Sota (68-9-2, 37 KO).

Hodně zajímavý souboj dvou těžkých vah přinese zítřejší galavečer v londýnské O2 Aréně. Domácímu publiku se představí stříbrný olympionik z Ria, Joe „Juggernaut“ Joyce. Jeho soupeřem bude bývalý světový šampion WBC a veterán Bermane „B.WARE“ Stiverne. V případě prohry půjde o komplikaci, jak pro jednoho ,tak pro druhého. Třiatřicetiletému Britovi by to výrazně zbrzdilo cestu k titulu, v případě Stiverna by šlo zřejmě o konec kariéry. Tak, či tak půjde o hodně kvalitní střet dvou knockoutérů s odolnou bradou, kde je to mírně okořeněno i emocemi. Původně dobré vztahy narušili totiž společně sparingy v Las Vegas. Stiverne měl údajně pronést, že na nich Joyce vyškolil a to se britskému válečníkovi ani za mák nelíbilo. Stiverna jsem respektoval, protože jsme spolu spárovali v Las Vegas, ale nedávno jsem četl nějaké jeho vyjádření, že mě při tréninku vyškolil. Bylo to od něj dost nepěkné a to je také důvod uskutečnění tohoto souboje. Choval jsem k němu úctu a respekt, ale když je drzý, tak dostane, co zaslouží. Je to bývalý šampion, který vzdoroval Wilderovi dvanáct kol. Je pro mě skutečnou výzvou, ale moje síla bude příliš velké sousto.“ – Reagoval s ledovým klidem Joyce.

V sobotu se v mexické Tijuaně střetnou dvě obrovské legendy boxu. Málo kdo by totiž neznal Humberta Sota, mexického hrdinu a šampiona dvou váhových divizí. A málo kdo by neznal amerického „Bam Bam“ Brandona Riose, který má mexické kořeny. Nyní si to oba borci rozdají na horké půdě v Tijuaně, kde se rozhodně nehodlají šetřit. Osmatřicetiletý Soto je světovou dvaasedmdesátkou, o šest let mladší Rios světovou sedmnáctkou. “ Lidé budou určitě fandit jemu, to je na sto procent jasné, ale moc se těším, že se zase představím mexickým lidem. Jsem připravený ukázat světu, že mám na to, abych se vrátil opět na vrchol.“ – Okomentoval situaci Brandon Rios. „ Jsem hodně nadšený, že mohu bojovat s někým, jako je Brandon Rios. Toto může být boj, který se totálně změní ve válku.“ – Přidal svůj pohled na věc borec s přezdívkou „La Zorrita“.