O víkendu se dozvíme první finalisty WBSS v super lehké a bantamové váze!

Již o tomto víkendu, v americkém městě Lafayette, odstartují semifinálové boje prestižní boxerské ligy mistrů, WBSS. Dozvíme se tedy první finalisty v super lehké a bantamové váze, kteří budou mít možnost utkat se o Muhammad Ali Trophy.

Regis „Rougarou“ Prograis (23-0-0, 19 KO) vs. Kiryl „Mad Bee“ Relikh (23-2-0, 19 KO) – semifinále WBSS – Super lehká váha – Střet světové dvojky se světovou desítkou bude zároveň i bitvou o světový titul WBA, který má v držení devětadvacetiletý Bělorus a diamantový titul WBC, který má v držení o rok starší Američan. Prograis si ve čtvrtfinále poradil hladce s Terrym Flanaganem. To Relikh se natrápil o něco více s ruským sokem Eduardem Troyanovskym, když urval těsnou bodovou výhru 3x 115-113. „Bude to ten největší duel mé dosavadní kariéry. Jsem připravený. Ať Relikh přijde s čímkoliv, tak jej porazím.“ – Hlásí sebevědomě rodák z New Orleans. „Nebyl jsem úplně spokojený se svým výkonem v posledním zápase. Styl Troyanovskyho mi neseděl, ale myslím si, že styl Prograise pro mě bude ideální. Jsem chytřejší než on a mám lepší školu boxu. Nikdo nemůže pochybovat o tom, že jej porazím.“ – Kontroval Bělorus, kterého dokázal zdolat jen Ricky Burns a Rances Barthelemy, kterému ale prohru oplatil.

Nonito „The Filipino Flash“ Donaire (39-5-0, 25 KO) vs. Stephon „Showstopper“ Young (18-1-3, 7 KO) – semifinále WBSS – Bantamová váha – I v semifinále bantamové váhy se dočkáme titulového souboje. Do boje totiž vstoupí aktuální světová trojka, držitel diamantového titulu WBC a šampion organizace WBA, Nonito Donaire. Filipínský „Blesk“ se bohužel nestřetne s původně plánovaným soupeřem a držitelem titulu WBO, Zolanim Tetem. Jihoafrický přízrak se v přípravě zranil a není schopen nastoupit do duelu. „Zolani Tete utrpěl zranění ramene a odstoupil ze semifinále WBSS. Nonito Donaire tedy bude bojovat s náhradníkem, Stephonem Youngem.“ – Znělo vyjádření promotérů. Třicetiletý Američan je světovou jednadevadesátkou a zřejmě nebude pro Filipínce představovat velké nebezpečí. Bohužel, Tete se zranil pár dní před soubojem a Američan tento duel vzal opravdu na poslední chvíli.