O víkendu se do sebe zaklesnou těžké váhy!

Je před námi prodloužený víkend a i po zdařilém minulém víkendu zde máme opět něco zajímavého. V našem před víkendovém výčtu se objeví jak veteráni, tak i budoucí naděje těžké váhy.

Lucas Browne vs Dillian Whyte

A začneme právě veteránem těžké váhy Lucasem Brownem (25-1-0, 22 KO), který se utká s o dva roky starším Novozélanďanem Juliusem Longem (18-20-0, 14 KO). Nelehký úkol stojí před tvrdým Australanem. 216 centimetrů vysoký Long nerad dává svoji kůži lacino, navíc Browne se vrací po těžkém KO, kterým jej obdaroval britský rebel Dillian Whyte. Oba borci se do sebe zaklesnou již tento pátek 28.9.2018 v australském Queenslandu.

Erkan Teper vs Robert Helenius

I v druhém vybraném souboji na sebe narazí dva staří mazáci těžké váhy. Na jedné straně dopingový rebel Erkan Teper (19-2-0, 12 KO), který se vrací na vítěznou vlnu. Na straně druhé, tak trochu nešťastná „Severská noční můra“ Robert Helenius (27-2-0, 16 KO), který se v poslední letech spíš hledá. Jeho poslední duel byl s běloruským bojovníkem Yurym Bykhautsou, ve kterém se Fin velmi natrápil. Duel obou těžkotonážníků přikořenila federace IBF, jenž vložila do boje pás IBF Inter-Continental. Tento duel je naplánovaný na 29.9.2018 do německého města Waldenbuch.

Zcela posledním, ale na prospekty nabitém, galavečeru v americkém Ontariu se představí britský „Jaggernaut“ Joe Joyce (5-0-0, 5 KO). Stříbrný medailista z olympijských her v Riu se poprvé představí publiku za velkou louží. Jeho sokem bude Gruzínec dlouhodobě žijící Los Angeles, Iago Kiladze (26-3-0, 18 KO). Bývalý borec křížové váhy letos již prohrál s Adamem Kownackim i Michaelem Hunterem. V obou případech před limitem. Pro Joyce tak jde o další pomyslný krůček k topce těžké váhy.

Efe Ajagba

Na tom samém galavečeru se objeví i nigerijský knockoutový přízrak Efe Ajagba (6-0-0, 5 KO). Ajagbu jste nejspíše postřehli před pár měsíci, kdy před ním z ringu utekl jistý Curtis Harper (13-6-0, 9 KO). Jak se nakonec ukázalo, tak Harper neutíkal ze strachu, ale prý pro špatnou výplatu. I tak nigerijský rodák budí hrůzu a boxerští experti mu věští dobrou budoucnost i mezi profesionály. Jeho soupeřem bude také neporažený Američan Nick Jones (7-0-0, 5 KO). Celý galavečer v Ontariu je plánovaný na 30.9.2018