Noya Inoue se střetne v sjednocujícím souboji s Johnem Rielem Casimerem!

Aktuální král bantamové váhy a šampion WBA (Super) a IBF Naoya „Monster“ Inoue (19-0-0, 16 KO) se střetne ve sjednocujícím souboji se světovou trojkou a šampionem WBO Johnem „Quadro Alas“ Rielem Casimerem (29-4-0, 20 KO).

Šestadvacetileté japonské „Monstrum“ se s tím opravdu nepáře. Za poslední dva roky zlikvidoval Naoya Inoue hned tři šampiony bantamové váhy, sjednotil pásy IBF a WBA (Super) a ovládl celou boxerskou ligu mistrů WBSS. Tím však cesta mladého japonského samuraje ani zdaleka nekončí. Ještě minulý rok stihl Inoue podepsat smlouvu se stájí Top Rank Boxing a již dubnu jej čeká další sjednocující souboj s dalším špičkovým válečníkem.

Japonský válečník totiž v Tokiu uspořádal tiskovou konferenci, kde oznámil, že se 25.4.2020 utká v Las Vegas s šampionem WBO Johnem Rielem Casimerem. Třicetiletý Filipínec a velký to kamarád aktuálního šampiona WBA (Super) welterové váhy Mannyho Pacquiaa, se stal šampionem v minulém roce, když senzačně zdolal ve třech kolech jihoafrického knockoutéra Zolaniho Tete. Původně se spekulovalo, že se Inoue utká s povinným vyzývatelem v rámci IBF Michaelem Desmarinasem, ale s ohledem na sjednocující souboj dostane zřejmě výjimku.