Novozélandské derby? Josephu Parkerovi se libí myšlenka střetu s Juniorem Fa!

Bývalému šampionovi WBO a aktuální světové třináctce těžké váhy Josephu Parkerovi (27-2-0, 21 KO) se hodně líbí myšlenka novozélandského derby se světovou šestapadesátkou Juniorem Fa (19-0-0, 10 KO).

Hodně zajímavý souboj rezonuje nejtěžší váhovou kategorií. Podle všech zákulisních informací se totiž začíná domlouvat souboj Josepha Parkera s Juniorem Fa. Oba chasníci se potkali již mezi amatéry, kde si to rozdali hned čtyřikrát. Ve dvou případech slavil třicetiletý rodák z Papakura a ve dvou případech slavil o dva roky mladší rodák z Jižního Aucklandu. Nyní by se jejich nerozhodná rivalita mohla rozhodnout mezi profíky, kde je Parker novozélandskou jedničkou a Fa dvojkou. Toto by byl rozhodně největší „kiwi souboj“ od roku 2009, kdy se v jednom ringu potkali pánové David Tua a Shane Cameron. A co víc, DAZN plánuje zavítat i na Nový Zeland, takže souboj Fa vs. Parker by byl jistě skvělým propagačním materiálem.

„Je neporažený a i když si myslím, že neměl stejnou kvalitu soupeřů jako já, tak musím uznat, že on i jeho tým si vedli dobře. Každopádně styly rozhodují duely a možná proto, to tolik lidí zajímá. Myslím si, že náš střet by zajímal hodně lidí na Novém Zélandu. Už jednou jsme se tento souboj pokoušeli domluvit, ale bohužel si řekli o hodně peněz. Možná až nyní je ta správná chvíle to uskutečnit. Pokud to chce veřejnost vidět, pak by jsme to měli domluvit a konečně rozhodnout, kdo je novozélandskou jedničkou.“ – Rozpovídal se pro místní média bývalý světový šampion, kterému se myšlenka domácího derby hodně zamlouvá.

„Musíte respektovat sílu každého chlapa v těžké váze. Jeden úder ve správný čas a na správné místo může ukončit před limitem kohokoliv. Tenhle chlap má skoro dva metry a kolem 120 kilogramů, takže když se trefí, tak to může skončit knockoutem.“ – Pokračoval ve svém vyprávění Parker, jenž připustil, že do souboje mohou být zataženy i kořeny a původ obou borců. Parker má totiž kořeny na Samoe a Fa  pro změnu z Tongy. „Ano, to může být extra koření tohoto duelu. Během celé mé kariéry mě podporovali fanoušci z Tongy, či Samoy, ale tady by se to rozdělilo. Každý by stál za svým mužem.“ – Dokončil svůj rozhovor muž s rodným jménem Lupesoliai La’auliolemalietoa. Dojde na střet dvou novozélandských chasníků? To se zřejmě brzy dozvíme.