Novotný se vyjádřil k zápasu Bledá vs Szábová!

Finálový duel na sedmém galavečeru Oktagon Underground mezi českou Fighterkou Terezou Bledou a slovenskou soupeřkou Lucií Szábovou vzbudil spoustu vášní a emocí. Zápas, který těsně na body vyhrála „Česká Ronda“ se vyjádřil sám promotér Ondřej Novotný na svém FB!

Kompletní vyjádření Ondřeje Novotného na svém facebookovém  profilu:

Vyjádři se, vyjádři se…

Jen málokdy zní ze všech stran taková touha po tom, aby se potvrdilo to, co říká ten či onen.
Všechny strany zápasu Szábová vs Bledá by najednou chtěli mít oporu pro svou pravdu.
Jak už to bývá, nejlépe nesou sporný výrok rozhodčích ty, které proti sobe staly a bojovali.

Ale vyjádřím se…
Tereza Bledá je zaslouženou a právoplatnou Královnou Undergroundu. A mimo core fanoušky Lucie by z toho měli mít všichni radost. Udělala absolutní maximum a podle rozhodčích to i napotřetí stačilo.

Ano, já byl překvapený výsledkem. Nemyslel jsem si, ze Tereza udělala dost na vítězství. Čekal jsem minimálně ER. Záznam jsem ještě neviděl. A je to vlastně jedno. Nic se nedá změnit ani vrátit.
V bojových sportech platí pravidlo – nenechavej to na rozhodčích.

Lucia dokázala jaká je šampionka nejen výkonem, ale také tím jak to vzala už v kleci a ve všech vyjádřeních poté.
Obě holky dokázaly, ze měli na to být hlavní zápas. Poslední ze 74 bitev!

Na obě se těším co předvedou dál. Zvládli tlak o kterém se jim ještě před pár týdny ani nezdálo a zvládají ho dobře i dál.
Takže moje vyjádření je, že jim tleskám. Lidmi, kteří drtí urážkami a sprosťárnami Terezu, tak osobně opovrhuji.

To, že jsme něco úmyslně ovlivnili s Palem a podobné hovadiny vůbec nekomentuji. Každý, kdo si myslí, že bychom úmyslně kazili vlastni produkt je…

A rozhodčí? Jak jsem řekl. Často se s nimi neshodnu. Občas jin to řeknu a občas i lehce v emocích, když mám jiný názor. Přesto vím, že do jednoho patři k tomu nejlepšímu, co je nejen v Evropě, ale na světě.

Věnuji se bojovým sportům a MMA 20 let denně a něco už jsem viděl. Chápu, že s nárůstem nových fanoušků narůstají i emoce těch méně “vzdělaných”. Ale každý týden vidím někde horší výkony a spornější rozhodnutí než bylo tohle.
Underground měl specifická pravidla. Možná ne dokonalé a především pro “prvofanoušky” těžce citelně s takedowny a jejich hodnocením. Stojím však za celým týmem sudích a za jejich prací!

Moje pochopeni pro “fanoušky” končí tam, kde začínají osobní urážky a šikana ostatních. O takové nestojím já ani OKTAGON.