Nominace The Ring Magazine pro rok 2019! Kdo je podle vás přichystal největší překvapení?

The Ring Magazine každoročně vyhlašuje anketu o boxera roku, souboj roku, kolo roku, či překvapení roku. Kdo se dostal do nominace a kdo by podle vás měl vyhrát? Pište do komentářů, kdo je vaším favoritem.

Překvapení roku:

1 – Anthony „AJ“ Joshua (23-0-1, 21 KO) vs. Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-2-0, 22 KO) – Datum 1.6.2019 si jistě zapamatuje celý boxerský svět. Král těžké váhy a šampion WBA, WBO, IBF a IBO totiž poprvé prohrává ve své profesionální kariéře, když jej náhradník Andy „Destroyer“ Ruiz posílá čtyřikrát k zemi. 

2 – Andrew „El Chango“ Cancio (21-5-2, 16 KO) vs. Alberto „El Explosivo“ Machado (22-2-0, 18 KO) – Jednatřicetiletý Američan Andrew Cancio šokoval svět, když porazil tehdejšího neporaženého šampiona Alberta Machada. A kdyby si někteří mysleli, že šlo jen o náhodu, tak Cancio to v odvetě zopakoval a zvládl to dokonce o kolo dříve, než v prvním duelu. 

3 – Robeisy Ramirez (1-1-0, 1 KO) vs. Adnan Gonzalez (5-2-2, 2 KO) – Dvojnásobný olympijský vítěz Robeisy Ramirez se letos upsal stáji Top Rank Boxing, ale hned první souboj mezi profesionály nezvládl. Těsně na body jej totiž zdolal neznámý Adnan Gonzalez, jenž Kubánce dokonce poslal k zemi. Ramirez se však oklepal a druhý souboj mezi profíky již zvládl perfektně. Každopádně šlo o velké překvapení letošního roku. 

4 – Jean Pascal (34-6-1, 20 KO) vs. Marcus „Sir“ Browne (23-1-0, 16 KO) – Když se Jeanovi splaší kladiva, tak lítají i třísky a lítal také Marcus Browne. Prozatímní šampion WBA a držitel stříbrného pásu WBC si letos v lednu poradil se skvělým Švédem Badou Jackem a Pascal měl být jen kořist pro vylepšení rekordu. Jenže sedmatřicetiletý rodák z Haiti hájící kanadské barvy ukázal, že ještě do starého železa nepatří. 

5 – Julian „J Rock“ Williams (27-1-1, 16 KO) vs. Jarrett „Swift“ Hurd (23-1-0, 16 KO) – Měla to být snadná práce pro šampiona WBA, IBF a IBO super welterové váhy. Jenže místo toho dostal neporažený Jarrett Hurd docela slušnou a jednoznačnou nakládačku od krajana Williamse. Z neznámého Američana se přes noc stala hvězda.