Nominace The Ring Magazine pro rok 2019! Kdo je podle vás nejlepším boxerem roku?

The Ring Magazine každoročně vyhlašuje anketu o boxera roku, souboj roku, kolo roku, či překvapení roku. Kdo se dostal do nominace a kdo by podle vás měl vyhrát? Pište do komentářů, kdo je vaším favoritem.

Saul „Canelo“ Alvarez (53-1-2, 36 KO) – Šampion čtyř váhových kategorií a aktuální král většiny P4P žebříčků si letos připsal dvě důležité výhry. První kořistí se stal šampion IBF střední váhy Daniel Jacobs. Následoval o dvě váhové kategorie výše i šampion organizace WBO Sergey Kovalev. Devětadvacetiletý Mexičan je aktuálně asi největší hvězdou profesionálního boxu a také to nejlépe placenou. 

Naoya „Monster“ Inoue (19-0-0, 16 KO) – Japonské “Monstrum” letos zničilo hned dva šampiony bantamové váhy. Nejprve si v květnu ve dvou kolech poradil s neporaženým Emmanuelem Rodriguezem a přivlastnil si tutil IBF, Začátkem listopadu pak svedl brutální řež s filipínským “Bleskem” Nonitem Donairem, kterou opanoval na body, čímž získal titul WBA a vyhrál celou boxerskou ligu mistrů WBSS. 

Manny „Pac Man“ Pacquiao (62-7-2, 39 KO) – Legendární Filipínec a šampion osmi váhových kategorií v tomto výčtu rozhodně nesmí chybět. Hvězdný “Pac Man” si v tomto roce poradil s Adrienem Bronerem a uhájil regulérní titul WBA welterové váhy, aby následně porazil i neporaženého šampiona WBA Super Keitha Thurmana. Pacquiao i ve svých jednačtyřiceti letech stále patří k naprosté špičce a ukazuje, že do starého železa ještě rozhodně nepatří. 

Errol „The Truth“ Spence (26-0-0, 21 KO) – Devětadvacetiletý neporažený Američan Errol Spence patří k elitním borcům welterové váhy. Letos v březnu si krásně na body poradil s Mikeym Garciou a následně ve sjednocující bitvě dokázal zdolat i skvělého Shawna Portera. Spence má nyní v držení tituly IBF a WBC, byť konec roku zakončil hodně smolnou nehodou pod vlivem alkoholu.

Josh „The Tartan Tornado“ Taylor (16-0-0, 12 KO) – I skotský válečník Josh Taylor má za sebou hodně povedenou jízdu rokem 2019. Nejprve zdolal v rámci WBSS neporaženého šampiona IBF Ivana Baranchyka. Ve finále si pak poradil s hvězdným Regisem Prograisem, čím získal do držení i titul WBC a vyhrál celou boxerskou ligu mistrů.