Nevadská atletická komise zakázala všechny souboje? Co bude se soubojem Canelo-Saunders a trilogií Wilder-Fury?

Zrušila Nevadská atletická komise všechny galavečery bojových sportů? Pokud ano, co bude se soubojem Alvareze se Saundersem, trilogií Furyho s Wilderem a jak dopadnou galavečery slavné MMA ligy UFC?

Velice uznávaný novinář Mike Coppinger na svém twitteru informoval fanoušky o tom, že Nevadská atletický komise, která dohlíží na všechny sportovní události v Las Vegas, pozastavila všem bojovým sportům licence v souvislosti se šířící se pandemii koronaviru. To by v praxi znamenalo, že nikdo nesmí v celém státě Nevada pořádat jakákoliv klání bojových sportů až do odvolání. Coppingerova slova však okamžitě spěchal popřít šéf NSAC (Nevadské atletické komise) Bob Bennet, jenž oznámil, že dosud nebyla učiněna žádná taková opatření. Jenže zároveň také dodal, že NSAC chystá schůzi na 25.3.2020, kde by případné pozastavení licencí mohla uvést do praxe.

 

Co by to znamenalo pro fanoušky? Rozhodně by se musel přesunout chystaný duel mezi nejlepším boxerem napříč všemi vahami Saulem „Canelo“ Alvarezem (53-1-2, 36 KO) a šampionem WBO super střední váhy Billym „Superb“ Joe Saunderesem (29-0-0, 14 KO). Spekuluje se, že by se mexický šampion čtyř váhových kategorií utkal s britským válečníkem až na přelomu srpna a září. V ohrožení by teoreticky mohla být i trilogie mezi aktuálním šampionem WBC Tysonem „Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO) a bývalým šampionem Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO). Ta je aktuálně plánovaná na 18.7.2020, ale ve hře může být i posunutí celé akce.

Velký průšvih také řeší nejslavnější MMA liga světa UFC. Prezident Dana White chtěl původně trošku obejít systém a všechny své galavečery udělat za zavřenými dveřmi v hale UFC APEX, kde probíhá například „Dana White’s Contender Series“, ale i to mu pravděpodobně NSAC zatrhne. V ohrožení se tedy hlavně ocitá očekávaný střet šampiona lehké váhy Khabiba „The Eagle“ Nurmagomedova s Tonym „El Cucuy“ Fergusonem, jenž je naplánovaný na 18.4.2020. Uvidíme tedy, jak se bude situace ohledně pandemie vyvíjet a společně doufejme, že toto embargo na naše milované sporty nebude trvat příliš dlouho, byť je jasné, že v této chvíli jde hlavně o zdraví.