Nesporná šampiónka Katie Taylor jasně dominovala a obhájila tituly!

Katie Taylor opět potvrdila své kvality a obhájila všechny tituly v lehké váze, když jasně rozebrala americkou boxerku Jennifer Han! Kdo bude další?

4.9.2021 – Headingley Rugby League Stadium, Leeds, VB
Lehká váha
Katie Taylor vs Jennifer Han
Luigi Boscarelli 100:89
Phil Edwards 100:89
Leszek Jankowiak 100:89

Nesporná šampiónka lehké váhy Katie Taylor (19-0-0, 6 KO) opět v ringu předvedla jasnou dominanci a postupně zničila americkou vyzývatelku a bývalou šampiónku pérové váhy Jennifer Han (18-4-1, 1 KO),

Taylor boxovala tak jak jsme u ni zvyklí, postupně zvyšovala tempo, zasazovala přesné údery a boxovala na jistotu. V osmém kole byla blízko ukončení před limitem, když Američanku dostala do počítání. Han nakonec vydržela až do závěrečného gongu, ale o výhře olympijské vítězky nebylo pochyb a obhájila pásy WBA, WBO, WBC a IBF.

Pětatřicetiletá olympijská vítězka získala svůj první světový titul WBA v říjnu 2017, kdy jasně vybodovala argentinskou boxerku Anahi Ester Sanchez. V dubnu 2018 k němu přidala pás IBF, když porazila na body další argentinskou boxerku Victorii Noeliu Bustos.

V březnu 2019 přidala také pás organizace WBO, když v devíti kolech zničila brazilskou fighterku Rose Volante. O tři měsíce později se utkala ve sjednocující bitvě s šampiónkou organizace WBC, Belgičankou Delfine Persoon. Tu ve velmi vyrovnané bitvě přetlačila na body a stala se nespornou královnou lehké váhy. Od té doby jednou obhájila pás WBO a čtyřikrát všechny čtyři tituly.