Nejlepší knockouty Wildera? Podle něj Szpilka, Stiverne a Breazeale!

Aktuální šampion WBC, světová dvojka těžké váhy a nejhrozivější knockoutér této divize Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO) se rozpovídal o jeho třech nejlepších knockoutech kariéry.

Čtyřiatřicetiletý alabamský knockoutér a aktuální šampion WBC těžké váhy se rozpovídal o svých třech nejhezčích knockoutech. Přes dva metry vysoký Američan oplývá brutální silou a jeho knockoutový percentil momentálně ukazuje číslo 95%. Slovy klasika: „Co udeří, to zničí.“ – Wilderovi se prakticky nepodařilo knockoutovat jen Tysona „Gypsy King“ Furyho (29-0-1, 20 KO). Je pravdou, že jeho krajan s haitskými kořeny Bermane „B.WARE“ Stiverne (25-4-1, 21 KO) dokázal první střet s nejhrozivějším mužem těžké váhy ustát a padl až na body, ale v odvetě už to byla jiná písnička. Pojďme se tedy společně podívat na tři nejhezčí knockouty šampiona.

Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO) vs. Artur „Szpila The Pin“ Szpilka (23-4-0, 16 KO) – Oba bijci se střetli v ringu Barclays Center v Brooklynu dne 16.1.2016. O čtyři roky mladší polský rebel dělal šampionovi velké problémy. Szpilka je otočený gurad, k tomu si přičtěte skvělý pohyb po ringu, perfektně zvládnutý taktický výkon a problém je na světě. Jenže Wilder až moc miluje svůj zelený pás na to, aby jej ve třetí obhajobě ztratil. Rodák z Věličky navíc postupem kol začal zpomalovat a to byla osudová chyba. V devátém kole si naběhl na brutální hák ze zadní ruky a padl bezvládně k zemi. Byl konec a polského válečníka navíc museli odnést z ringu na nosítkách. Knockout roku 2016 byl na světě.

Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO) vs. Bermane „B.WARE“ Stiverne (25-4-1, 21 KO) – Koncem roku 2017 je čas napravit jedinou bodovou výhru v kariéře a dva roky neaktivního Stiverna, který má již to nejlepší za sebou, čeká hodně tvrdá noc. Další z drtivých knockoutů sebevědomého Američana opět přichází v newyorské Barclays Center a tentokrát Wilderovi stačí pouhé jedno kolo. Po dvou minutách a deseti vteřinách přistává haitskému veteránovi brutální úder ze zadní na hlavě, jenž jej posadí na zadek. Stiverne se z problému dokáže dostat, ale všem je jasné, že toto je začátek konce. Další brutální kombinace opět posílá vyzývatele k zemi, ovšem ten svoje titulové sny ještě nechce vzdát. Ty jej definitivně opouští o pár vteřin později, kdy jej Wilder počastuje ničivými háky a on se sesune bezvládně do provazů.

Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO) vs. Dominic „Trouble“ Breazeale (20-2-0, 18 KO) – Další demoliční knockout předvedl šampion ve své deváté obhajobě pásu WBC letos v květnu a do třetice se jednalo opět o ring uprostřed Barclays Center. Stejně starý Dominic Breazeale vydržel, stejně jako Stiverne, pouze jedno kolo, než jej opustili titulové šance. Wilder však v tomto duelu zašel až příliš daleko, když před soubojem sdělil, že svého krajana v ringu zabije. Za to se na jeho hlavu snesla oprávněná vlna kritiky. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale borec s přezdívkou „Trouble“ vydržel v ringu pouhé dvě minuty a šest vteřin, než upadl na podlahu ringu a byl konec. Rodákovi z Glendale se stal osudným hák, kterým chtěl školácky začít kombinaci, ale šampion skvěle situaci přečetl a ihned nechal úřadovat svoji brutální zadní ruku.