Názory odborníků na zápas Charles Martin vs Anthony Joshua!

Charles Martin vs Anthony JoshuaJak dnešní titulový zápas v těžké váze mezi Anthony Joshuou a Charlesem Martinem vidí Václav Pejsar, Martin Parlagi, David Hošek nebo Jiří Polášek? Dozvíte se v článku!

Anthony JoshuaDnešní zápas o titul IBF v těžké váze je velmi očekávanou a sledovanou událostí a tak jsme oslovili českou tuzemské boxery a trenéry k malé recenzi!

Václav Pejsar (8-2-0, 7 KO) – Česká jednička těžké váhyVáclav Pejsar 
„Joshuu určitě sleduji dele než Martina. Ten se více méně dostal do podvědomí až svým posledním zápasem, kdy dost nečekaně a s velkým štěstím získal uvolněný světový titul IBF. Nechci spekulovat jak by zápas dopadl, kdyby se Glazkov nezranil.
Tím nechci říct, že je Martin horší než Joshua, ale Joshua je hodně medializovaný a je více „na očích“, takže jeho zápasy a výsledky známe všichni mnohem lépe.
Dost lidi říká, že je to úplně jasný a že vyhraje Joshua, ale mě osobně to úplně jasný nepřijde! Oba mají skvělou bilanci, oba jsou knockauteři. Joshua je však více komplexní, v zápase s Whytem ukázal, že umí zaboxovat i když je pod tlakem a dokáže si udržet přehled v ringu. Na druhou stranu stále neboxoval s nikým z úplného vrcholu divize, takže Martin je pro něj první velká zkouška, jestli se může vyrovnat profesionální špičce.
Martin podle mého názoru nemá takovou rychlost a škálu úderů, aby mohl vyhrát na body, ale má tvrdý úder, kterým může Joshuu knockoutovat.
Myslím si, že rozhodně zápas neskončí na body neboť jsou to silový boxeři, takže podle mě, zápas skončí před limitem a spíše bych se přikláněl na stranu Olympijského vítěze Joshui.“

Martin Parlagi (18-2-0, 10 KO) Slovenská jednička pérové váhyMartin Parlagi vs Artur Movsesyan
„Priznám sa, že Martina moc nesledujem, ale kariéru Anthonyho áno. Myslím si, že je na tom boxersky veľmi dobre. Tipujem víťazstvo Anthonyho pred limitom, ale neodvažujem sa tvrdiť v ktorom kole sa tak stane.
Domáca pôda je veľké plus pre Anthonyho, ale vieme, že v boxe je možné všetko a hlavne je to ťažká váha, kde jeden presnejší úder môže rozhodnúť.“

David Hošek – Vicemistr republiky, nyní profesionální boxer a také náš redaktor.David Hošek
„Rozhodně na výhru tipuji Anthony Joshuu, který jak v amatérech tak mezi profíky ukazuje, že má nejlepší předpoklady se stát mistrem světa.
Podle mě má tak Joshua možnost útočit na ty nejvyšší příčky.
Trieba zápas Tyson Fury vs Anthony Joshua bych chtěl vidět raději jak zápas klitschka s Furym.
Myslím si, že Joshua by dokázal pěkně zavařit jak Furymu tak Klitschkovi.
Martin není špatný boxer, ale Joshua je silově a technicky úplně jinde a tak si myslím, že Brit zápas vyhraje před limitem“.

Jiří Polášek – Trenér Morava GymJiří Polášek
„Martin nemá zdaleka takovou kvalitu, kterou oplývá Anthony Joshua. V této váze rozhoduje jediný úder a ten zasadí Joshua.
Britský boxer podle mě lépe zvládá vypjaté situace a klasickou „bitku“ a to bude v tomto zápase rozhodující.“

Marek Jelínek – Šéfredaktor Proboxing.czMarek Jelínek
Favoritem je podle mě Anthony Joshua.
Oba sice nepoznali mezi profesionály přemožitele, ale jak už jsme naznačili v minulé článku, tak Olympijský vítěz z Londýna měl přece jen lepší soupeře, je silovější a techničtější.
Na druhou stranu Martin je velmi odolný boxer, to co ztrácí na rychlosti dohání právě silou.
Martin si musí na Joshuu opravdu velmi věřit, když si ho ho vybral k první a ještě ke všemu dobrovolné obhajobě. Všichni čekali, že si vybere slabšího soupeře, aby si titul pohodlně obhájil. Ovšem Američan se zachoval jako pravý mistr a vybral to nejlepší, co bylo k dispozici.
Zápas rozhodně nemůže dojít až do plného počtu vypsaných kol a očekávám, že by zápas mohl skočit knockoutem někdy okolo 8. kola. Myslím, že Joshua má na výhru větší šanci, ovšem ruku do ohně bych za ni nedal.