Nathnan Gorman deklasoval Kevina Johnsona na body!

Dvaadvacetiletý britský mladík Nathan Gorman (16-0-0, 11 KO) ve včerejším duelu jednoznačně deklasoval amerického, devětatřicetiletého veterána Kevina „Kingpina“ Johnsona (34-13-1, 18 KO) a vyhlíží velké britské derby.

Dvaadvacetiletý Gorman totiž hodně prahne po souboji s o rok mladším krajanem Danielem „Dynamite“ Duboisem a tak byl pro něj souboj s Kevinem Johnsonem doslova klíčový. Sám Dubois se s americkým „Kingpinem“ utkal loni v říjnu, kdy jej naprosto bezchybně vybodoval 100:91. Gorman to zvládl o chloupek přesvědčivěji (100:90), ale ruku na srdce, souboj měl dost podobný průběh. Hold americký veterán narozený v New Jersey už není nejmladší a starého psa novým kouskům nenaučíš.

Je potřeba říct, že Američan, kterému patří 110. místo na světě, je hodně tvrdým oříškem pro hodně mladých bijců. Dokáže ustát deset vypsaných kol a sem tam i potrápit favorita. Ze třinácti porážek se z ringu poroučel předčasně jen dvakrát. Poprvé jej v roce 2015 hodně tvrdě ukončil nynější šampion WBA, WBO, IBF a IBO, Anthony Joshua. Následně jej v minulém roce ukončil technickým knockoutem v osmém kole neznámý, třiadvacetiletý Chorvat, Petar Milas.

Ovšem Gorman to před limitem nestihl, přesto slavil dominantní bodovou výhru.Mladý Brit pracoval od prvního kola pečlivě a aktivně. Za to Johnson příliš aktivní nebyl. Vypadal velice unaveně, těžkopádně a pomale. Občas zkusil nějaký výpad, ale následně se stáhl k provazům, aby, alá styl Mayweather, bránil případné výpady Gormana. Kdo se na tento souboj díval, nebyl zřejmě příliš nadšený.