Našlapaná Barclays Center. K vidění bude bitva Arreola-Kownacki, ale i obhajoba Marcuse Browna!

Hodně povedený galavečer se odehraje již tuto sobotu v brooklynské Barclays Center. Své umění předvedou Adam Kownacki s Chrisem Arreolou a v ringu se objeví i aktuální prozatímní šampion WBA v polotěžké váze a držitel stříbrného pásu WBC, Marcus Browne.

Marcus „Sir“ Browne (23-0-0, 16 KO) vs. Jean Pascal (33-6-1, 20 KO) – Hlavní souboj celého galavečera obstarají dvě elitní polotěžké váhy. Osmadvacetiletého prozatímního šampiona WBA a držitele stříbrného titulu WBC, Marcuse Browna, zkusí prověřit již šestatřicetiletý kanadský veterán a bývalý šampion polotěžké váhy, Jean Pascal. Mladší Američan je světovou pětkou a letos v lednu překvapil fanoušky profesionálního boxu, když s přehledem vybodoval dalšího bývalého šampiona, Badou „The Ripper“ Jacka (22-2-3, 13 KO). Tento souboj byl zároveň asi jedním z nejkrvavějších v letošním roce. Starší Kanaďan sice stále patří do TOP 10 polotěžké váhy, ale upřímně, jeho nejlepší časy jsou již pryč. V posledních čtyřech letech jej postupně zničil dvakrát Sergey Kovalev, vybodoval jej Eleider Alvarez i Dmitry Bivol. Cokoliv jiného, než výhra Marcuse Browna, by bylo velkým překvapením.

Adam „Babyface“ Kownacki (19-0-0, 15 KO) vs. Chris „The Nightmare“ Arreola (38-5-1, 33 KO) – V co-main eventu večera jde vlastně o stejnou situaci, jako tomu bude v hlavním souboji. I zde se střetne dravé mládí a horký adept na titulovou řež, Adam Kownacki a veterán těžké váhy, který už za sebou titulové šance má, ale chce se ještě udržet ve hře, Chris Arreola. Pro oba borce nesmírně důležitý souboj. Sám osmatřicetiletý Američan před duelem zmínil, že pokud tuto bitvu nedotáhne do vítězného konce, pak svoji bohatou kariéru ukončí a odebere se do zaslouženého důchodu. O osm let mladší rodák z polské Lomzy je pro změnu krůček od titulové šance a případná prohra by mu řádně oddálila cestu k vysněnému trůnu těžké váhy. Kownackému však nepůjde jen o výhru, ale je tady ještě jeden aspekt, který je nesmírně zajímavý. Arreola je totiž jeho třetím společným soupeřem s šampionem WBC, Deontayem Wilderem a co víc, polský válečník zatím dokázal Szpilku i Washingtona ukončit dříve, než to dokázal alabamský knockoutér. Bude Arreola třetím do party, jenž podlehne v souboji s Polákem dříve, než s americkým šampionem?