Námluvy s Golovkinem nevyšly. Canelo se střetne s Jacobsem!

V rámci minulého týdne jsme Vás informovali, že jednání mezi Gennady Golovkinem (38-1-1, 34 KO) a Saulem Alvarezem (51-1-2, 35 KO) sice probíhají, ale nevypadají moc nadějně. Spekulace se potvrdili velice rychle. Mexický talent se nakonec utká s Danielem Jacobsem (35-2-0, 29 KO).

“ Vypadá to, že Golovkin nechce další souboj s Canelem. Zřejmě bude upřednostňovat lehčí souboje, ale uvidíme přátelé.“ – Avizoval zajímavou zprávu, začátkem týdne, Eric Gomez. I mexickým táborem rezonovala zpráva, že Golovkin už trilogii nebude chtít. Nikdo tomu až tak moc nevěřil a spíše se věřilo, že půjde o předzápasové špičkování. Jenže rodák z Karagandy se k tomu nijak nevyjádřil a neopětoval slovní palbu. Dnes už je jasné, že výhledově na trilogii opravdu nedojde. Alvarez podepsal smlouvu na zápas s Američanem Danielem Jacobsem, se kterým by se měl utkat 4.5.2019.

Americký „Miracle Man“ naposledy padl právě s Kazachem, ale nutno dodat, že padl se ctí a velmi těsně na body. Od té doby si připsal tři výhry, nad třemi neporaženými borci a v závěru tohoto roku získal do držení i uvolnění pás IBF ve střední váze. Alvarez si po kontroverzních duelech s Golovkinem odskočil do super střední váhy, kde spráskal šampiona WBA, Rockyho Fieldinga a nyní se vrací zpět do střední váhy. Zatím není úplně jasné, kde by si to oba borci měli rozdat, ale s největší pravděpodobností by mělo jít o Las Vegas a jako již tradičně T-Mobile Arénu.