Nakonec to nebude Las Vegas a Saunders? Canelo míří do Japonska na souboj s Muratou?!

Hodně zajímavá informace rezonuje světem profesionálního boxu. Mexická hvězda Saul „Canelo“ Alvarez (53-1-2, 36 KO) zřejmě nakonec zamíří do Japonska k souboji s regulérním šampionem WBA střední váhy Ryotem Muratou (16-2-0, 13 KO).

Předevčírem se zástupce mexické hvězdy Saula Alvareze, Oscar De La Hoya, rozčiloval nad fámami ohledně souboje jeho svěřence s Billym „Superb“ Joe Saundersem (29-0-0, 14 KO), které označoval za falešné. „Rozhodně není pravda, že by jsme měli dokončený souboj se Saundersem. Netuším, kdo rozeslal tuto zprávu, ale on není naší první volbou. Dnes akorát jedu do Mexika, abych tuto záležitost probral s Canelem. Oficiální rozhodnutí zveřejníme do několika dní.“ – Rozpovídal se prezident Golden Boy Promotions, jenž stojí za Alvarezem.

 

Dnes tuto informaci potvrdilo duo amerických novinářů Mike Coppinger a Chris Manix, kteří přinesli informaci o tom, že tým okolo devětadvacetiletého Mexičana čile jedná s regulérním šampionem WBA ve střední váze Ryotem Muratou. A podle všeho je dokončení překvapivého duelu jen otázkou pár drobností. Zatím se však vůbec neví, jestli půjde o titulový souboj ve střední váze, jelikož Alvarez je stále držitelem pásu WBA (Super), nebo se souboj domluví do super střední váhy a v tom případě by šlo pouze o regulérní titul, jenž má v držení také rodák z Guadalajary.