Nakonec došlo i na UFC! Dana White musel zrušit svůj plánovaný turnaj UFC 249 i další akce!

Už to vypadalo, že prezident nejslavnější MMA ligy světa UFC dotáhne svoje snažení do úspěšného konce a zrealizuje plánovaný turnaj UFC 249. Bohužel jeho pokus zarazila stanice ESPN, která má vysílací práva.

Dana White dělal všechno možné i nemožné, aby jeho milovaná organizace UFC šlapala i v době koronaviru. Turnaj UFC 249 prošel několika změnami, od vypadnutí hvězdného Rusa Khabiba Nurmagomedova, až po neustálé přesouvání akce na vhodnější místo. Nakonec se celá karta měla odehrát v indiánské rezervaci, kde neplatí žádná vládní nařízení, ale stopku vystavila televizní stanice ESPN, jenž vlastní vysílací práva. „Mluvil jsem se zástupci ESPN a byl jsem požádán, abych odložil všechny turnaje, dokud se situace kolem koronaviru nezlepší.“ – Prohlásil smutný White. UFC 249, které se mělo konat 18.4.2020 a jeho hlavním tahákem měl být souboj o prozatímní titul lehké váhy mezi Tonym Fergusonem a Justinem Gaethjem, tedy oficiálně padl a s ním i všechny ostatní turnaje.

„ESPN je v neustálém kontaktu s UFC, ohledně turnaje UFC 249. Věřte nám, že nikdo si nepřeje pořádat turnaje více, než my, ale neměli jsme pocit, že nyní je ten správný čas.“ – Sdělilo vedení ESPN. Ještě před tím však od celého turnaje dala ruce pryč kalifornská atletická komise (CSAC). Ta měla dohlížet na celou akci, jelikož by se konala na jejím území, ale vedení se rozhodlo distancovat. „Rozhodně nebudeme dohlížet na turnaj UFC 249. Myslíme si, že pořádání akce, byť bez diváků, je velice nebezpečné a riskantní v této době. Pokud se turnaj uskuteční, tak rozhodně bez naší asistence.“ – Prohlásilo vedení CSAC. Dana White tedy vymyslel brilantní plán, jenž mu však okamžitě potopili lidé okolo něj. Otázkou zůstává, jestli je to dobře, či špatně.