Nabitý galavečer v Sheffieldu. Návrat Brooka, souboj Galahada s Marrerem a sjednocující bitva žen!

Hodně nabitý galavečer si připravil do britského Sheffieldu šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn. Zde se po více jak roce vrátí do ringu bývalý světový šampion welterové váhy Kell „The Special One“ Brook (38-2-0, 26 KO).

Kell „The Special One“ Brook (38-2-0, 26 KO) vs. Mark „The Bazooka“ DeLuca (24-1-0, 13 KO) – Třiatřicetiletý rodák ze Sheffieldu a bývalý držitel titulu IBF welterové váhy je konečně zpět. V letech 2016 a 2017 to vypadalo na konec jeho kariéry, když mu kazašský knockoutér Gennady Golovkin zlomil kost nad okem a následně mu zranění obnovil Errol Spence. Brook však v roce 2018 absolvoval vítězně dva duely a rozhodl se pro roční pauzu. Nyní je zpět, což hodlá dokázat v sobotním duelu s o dva roky mladším Američanem Markem DeLucou. „Toto je můj čas dokázat, proč jsem speciální, proč patřím tam, kam patřím. V sobotu večer uvidíte, že na to mám. Toto je moje šance ukázat všem, že jsem zpět a že jsem stoprocentně fyzicky i mentálně připravený na velké boje.“ – Rozpovídal se Brook. DeLuca je sice světovou šedesátkou a svoji jedinou prohru odčinil v odvetě, ale i tak by pro Brita neměl být překážkou.

Kid Galahad (26-1-0, 15 KO) vs. Claudio „The Matrix“ Marrero (24-3-0, 17 KO) – V jednom z předzápasů večera uvidíme hodně lahůdkovou bitvu v pérové váze mezi světovou čtyřkou Kidem Galahadem a světovou devítkou Claudiem Marrerem. Devětadvacetiletý rodák z Kataru reprezentující britské barvy se v minulém roce pokusil získat titul mistra světa, leč neúspěšně. Šampion Josh Warrington jej v hodně těsné bitvě nakonec vybodoval v poměru 116-113, 116-112 a 113-115. Po osmi měsících se vrací Galahad zpět a chce opět útočit na světové tituly. K tomu by mu měl pomoct duel se třicetiletým rodákem ze Santo Dominga, který prohrál pouze třikrát v kariéře a pokaždé šlo o titulovou bitvu.

Terri Harper (9-0-0, 5 KO) vs. Eva Wahlstrom (23-1-2, 3 KO) – Sjednocující bitvu v rámci super pérové váhy svede finská šampiona WBC Eva Wahlstrom s britskou šampionkou IBO Terri Harper. Třiadvacetiletá rodačka z Yorkshire a aktuální světová šestka je velkým příslibem ženského boxu, ale stále je teprve zelenáčem. Za to o šestnáct let starší Finka je rozhodně zkušenou bojovnicí a jediný, kdo ji dokázal porazit byla irská královna lehké váhy Katie Taylor. Každopádně Harper je v tomto souboji velkou favoritkou sázkových kanceláří, čehož by se dalo určitě využít, jelikož je zde velká šance, že Wahlstrom mladičkou bojovnici skutečně zaskočí.