Nabité víkendové menu odstartuje našlapaný galavečer z Manchesteru!

Tento víkend je opravdu našlapaný a my se můžeme společně těšit hned na dva televizní přenosy díky stanicím Sport TV. Tím prvním bude galavečer z Manchester Arény v rámci programu Sport 1, kde se představí hned tři mistryně světa!

Katie Taylor (14-0-0, 6 KO) vs. Christina „Medusa“ Linardatou (12-1-0, 6 KO) – Aktuální královna lehké váhy Katie Taylor se přesunuje o váhovou kategorii výše, aby vyzvala šampionku WBO super lehké váhy Christinu Linardatou. Jednatřicetiletá rodačka z Dominikánské republiky, jenž reprezentuje Řecko, prohrála v kariéře pouze jednou a to s belgickou válečnicí a bývalou šampionkou Delfine Persoon. Právě s tou Persoon, která zle zatopila třiatřicetileté irské královně lehké váhy. Každopádně Taylor ještě neprohrála a nyní si jde pro titul do druhé váhové kategorie. Linardatou má na kontě aktuálně čtyři vítězství v řadě a souboj s Taylor bude její první obhajobou pásu WBO.

Terri Harper (8-0-0, 5 KO) vs. Viviane Obenauf (14-5-0, 7 KO) – Teprve dvaadvacetiletá Britka Terri Harper se stala šampionkou IBO super pérové váhy letos v červenci, když zdolala nepříjemnou Jihoafričanku Nozipho Bell. Nyní je před mladou šampionkou první obhajobu pás a hned ji čeká velezkušená válečníce Viviane Obenauf. Třiatřicetiletá Brazilka dlouhodobě žijící ve Švýcarsku má za sebou zápasy s těmi nejlepšími bojovnice v čele s Katie Taylor (prohrála na body) a Ewou Brodnickou (prohrála velice těsně na body). Harper tedy rozhodně nečeká lehký test a uvidíme, jak si poradí s odolnou a tvrdou sokyní.

Na tomto galavečeru se představí i další hvězdná jména. Bývalý šampion lehké váhy Anthony „Million Dollar“ Crolla (34-7-3, 13 KO) se utká s Frankem „La Ley“ Urquiagou (13-1-1, 1 KO) o uvolněný pás WBA Continental v lehké váze. Ani konžský obr těžké váhy nezůstává pozadu. Před čtrnácti dny zničil v pěti kolech amerického veterána Kevina Johnsona a nyní si jde Martin Bakole Ilunga (14-1-0, 11 KO) pro další oběť. Tou se tentokrát stane třicetiletý americký otloukánek Rodney Hernandez (13-8-2, 4 KO). Tento galavečer, který startuje od 20:00 na stanici Sport 1 si tedy rozhodně nenechte ujít.