Nabité ústecké Slunetě budou vévodit duely těžkých vah!

Již tuto sobotu nás čeká velký galavečer v Ústí nad Labem, který pořádá promotér Lukáš Konečný ve spolupráci s německou stájí SES Boxing Ulfa Steinfortha a rozhodne se bude na co dívat. Celému galavečeru pak budou dominovat zejména dva duely těžkých, kdy pokaždé půjde o titul.

Tomáš Šálek (9-0-0, 7 KO) vs. Pavel „Pablo“ Šour (10-1-0, 6 KO) o český titul těžké váhy.

16.12.2017 dokázal šestatřicetiletý plzeňský „Pablo“ tvrdě zbít Václava Pejsara a vzít mu český titul těžké váhy. Čtyřiatřicetiletý „Vlk“ nakonec dostal odvetu, kterou tak moc chtěl. Bohužel i po druhé jej Šour s přehledem, v deseti kolech, přejel (97-92, 97-95, 97-93). Nyní plzeňského matadora čeká druhá obhajoba titulu. O šestnáct let mladší Šálek bude opravdu jiný šálek kávy, než Pejsar. Dvacetiletý rodák z Ústí nad Labem zatím zničil vše, co mu přišlo pod ruku. Jediný kdo dokázal vzdorovat, byl nepříjemný Petr Fröhlich, který ovšem před limitem prohrál jen devět soubojů ze čtyřiadvaceti porážek. Bude slavit dravé mládí pod vedením světového šampiona Lukáše Konečného? Nebo bude slavit zkušenost pod vedením jednoho z nejlepších trenérů v republice, Veselinem Karagiozovem?

Ali Eren Demirezen (10-0-0, 10 KO) vs. Adnan Redzovič (19-2-0, 7 KO) o evropský titul WBO v těžké váze.

Ali Eren Demirezen se pomalu, ale jistě přibližuje smetánce těžké váhy. Že jej neznáte? Není divu. Turek žijící v německém Hamburku se mezi profesionály podíval teprve v roce 2016, tedy po skončení olympijských her v Riu, kde jej vyřadil hned v úvodu chorvatský boxer Filip HrgovičMezi amatéry zapsal největší úspěch v roce 2013. Na domácí půdě získal stříbrnou medaili ze středomořských her. Osmadvacetiletý Demirezen již nechtěl čekat a ihned naskočil mezi profesionály. Tady se mu zatím daří skvěle. V minulém roce ukončil odolného Poláka s ukrajinskými kořeny, Sergieje Werwejka a ukořistil do držení evropský titul WBO. V ústecké Slunetě jej čeká první obhajoba s nepříjemným „Bosenským Lvem“ Adnanem Redzovičem. Ten už zkušenost s českým boxem má. V roce 2014 velice těsně vybodoval tuzemskou legendu Tomáše Mrázka. V zákulisí se okamžitě začalo spekulovat o možném souboji vítězů. Dostane vítěz duelu Šálek vs. Šour možnost vybojovat evropský titul WBO s vítězem bitvy Demirezen vs Redzovič?

 

Kompletní startovka podle serveru BoxRec.com

 • Ali Eren Demirezen vs. Adnan Redzovič – 12×3 – Těžká váha – O evropský titul WBO
 • Tomáš Šálek vs. Pavel Šour – 10×3 – Těžká váha – O český titul
 • Fabiana Bytyqi vs. Maria Soledad Vargas – 10×2 – Atomová váha – o světový titul WBC
 • Stanislav Eschner vs. René Molík – 6×3 – Super střední váha
 • Radoslav Estocin vs. David Vicena – 6×3 – Křížová váha
 • Radek Vařák vs. Michal Marek – 6×3 – Těžká váha
 • Tomáš Tovačovský vs. Martin Kabrhel – 4×3 – Střední váha
 • Marian Džupka vs. Filip Grznár – 4×3 – Těžká váha
 • Jan Pašajev vs. Richard Walter – 4×3 – Welterová váha
 • Michal Řehák vs. Robert Rosenberg – 4×3 – Křížová váha
 • Linda Dostálková vs. Monika Antonik – 4×2 – Welterová váha