Nabitá ruská neděle. Předvede se Kudryashov, Makabu, Tishchenko, či Romanov!

Absolutně našlapaná karta bude bavit fanoušky v ruském Jekatěrinburgu. V hlavním zápase večera se předvede „Ruské Kladivo“, Dmitry Kudryashov (23-2-0, 23 KO), jemuž se postaví zkušený konžský válečník, Ilunga „Junior“ Makabu (24-2-0, 23 KO).

Evgeny Tishchenko (4-0-0, 2 KO) vs. Abraham Tabul (16-1-1, 13 KO). – Pojďme ale popořadě. Mezi několika zápasy, které hlavně obstarají křížové váhy se představí zlatý olympijský vítěz z Ria, Evgeny Tishchenko. Teprve sedmadvacetiletý Rus debutoval v profesionálním ringu v minulém roce a zkusil své štěstí v těžké váze. Tři souboje nejtěžší váhové divize hladce ovládl, ale nakonec se rozhodl přejít o váhovou kategorii níže, kde debutoval v únoru tohoto roku. Nyní se před jedním z největších talentů světového boxu otevírá první možnost vybojovat dílčí titul organizace WBO. S Abrahamem Kabulem si to totiž rozdá o interkontinentální titul WBO, jenž jej bez pochyby posune o hodně blíže k titulové šanci.

Evgenyi Romanov (12-0-0, 9 KO) vs. Ariel Esteban Bracamote (9-2-0, 5 KO). – Dalším soubojem, tentokrát v těžké váze, se postará světová jednadvacítka a ruská dvojka, Evgeny Romanov. Třiatřicetiletý rodák z Volgogradu je známý hlavně tím, že v amatérském ringu zdolal aktuálního šampiona WBC, Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera, ale v březnu tohoto roku se blýskl i v profesionálním ringu, když v prvním kole totálně zdemoloval kanadského válečníka, Dillona Carmana. Jeho soupeřem pro dnešní večer bude o sedm let mladší rodák z Buenos Aires, Ariel Esteban Bracamote. Tohoto Argentince znají evropští fanoušci pouze z duelu s Davidem Allenem. Mladý Brit jej dokázal ukončit v sedmém dějství.

Dmitry Kudryashov (23-2-0, 23 KO) vs. Ilunga Makabu (24-2-0, 23 KO). – Hlavní zápas večera obstarají ostřílení borci křížové váhy. Světová patnáctka a ruská trojka, Dmitry „The Russian Hammer“ Kudryashov narazí na světovou šestnáctku a konžskou jedničku, Ilungu „Junior“ Makabua. Oba borci si to rozdají o stříbrný titul organizace WBC a s největší pravděpodobností i o možnost vyzvat aktuálního šampiona. Jednatřicetiletý konžský válečník se od prohry s Tonym Bellewem protloukal nenápadně křížovou váhou. Připsal si pět důležitých výher nad nepříliš známými a kvalitními borci, ale všechny duely ukončil expresně, nejpozději do poloviny vypsaných kol. Třiatřicetiletý Rus je na tom dost podobně. Jeho kariéru přibrzdily dvě prohry. První s nigerijským bijcem, Olanrewaju Durodolou a druhá s kubánským knockoutérem, Yunierem Dorticosem. Následně si rodák z Volgodonsku připsal dvě důležité výhry před limitem na domácí půdě a nyní míří zpět mezi elitu své váhy.