Nabitá lehká váha. Haney chce krále, ale Lomachenko čeká na sjednocující duel.

Hodně našlapaná je aktuálně lehká váha, které kraluje ukrajinský fenomén a dvojnásobný olympijský vítěz Vasiliy „Hi-Tech“ Lomachenko (14-1-0, 10 KO). Přinese rok 2020 sjednocení?

Mnoho fanoušků v poslední době hodně upírá zrak na lehkou váhu, které vládne jednatřicetiletý Ukrajinec Vasiliy Lomachenko. Šampionovi organizací WBC, WBA a WBO chybí do sbírky již poslední pás IBF, aby se stal nesporným a nezpochybnitelným vládcem. Ten má v držení aktuálně druhý muž světového žebříčku Richard „RC“ Commey (29-2-0, 26 KO), jenž si to 14.12.2019 rozdá se světovou trojkou Teofimem „El Brooklyn“ Lopezem (14-0-0, 11 KO). Mezi sebou si to tak postupně rozdá absolutní špička této váhové kategorie. A sbíhají se i další mladí hladový psi, kteří by si rádi urvali svůj kus slávy.

Například dvacetiletý americký talent a prozatímní šampion organizace WBC Devin „The Dream“ Haney (23-0-0, 15 KO). „Chci Lomachenka hned. Chci toho chlapa co nejdřív to půjde. Nechci čekat až bude starý a to nejlepší bude mít za sebou.“ – Prozradila aktuální světová šestka lehké váhy, byť se tohoto souboje jen tak nedočká. Lomachenko se totiž rozhodl, že počká na vítěze o titul IBF a do jiného duelu nyní nastupovat nebude, což znamená, že hvězdného Ukrajince uvidíme v ringu nejdříve na jaře roku 2020. Pokud tedy půjde vše podle plánu a Commey, nebo Lopez si ze souboje neodnesou nějaké vážnější zranění. Každopádně rok 2020 vypadá pro lehkou váhu velice slibně.