Na zápas Joshua vs Usyk je vyprodáno!

Anthony Joshua vs Oleksandr UsykGalavečer na londýnském stadiónu Tottenham Hotspur je beznadějně vyprodaný. Na místě uvidí titulový duel v sobotu 25. září celkem 60 tisíc fanoušků!

25.9.2021 – Tottenham Hotspurs, Londýn, VB
Těžká váha
Anthony Joshua vs Oleksandr Usyk

Britská a světová dvojka “AJ” Anthony JOSHUA (24-1-0, 22 KO) a neporažená ukrajinská jednička a světová čtyřka Oleksandr USYK (18-0-0, 13 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly WBA super, WBO, IBF a IBO!

„Promotérská skupina Eddie Hearna Matchroom Boxing oznámila, že na očekávaný galavečer na londýnském stadiónu Tottenham Hotspur jsou všechny vstupenky vyprodané. Prodalo se všech 60 tisíc lístků. které byly k dispozici.

Nejlevnější lístky startovali na 40 librách (cca 1.200 kč) a za ty nejlepší museli fanoušci zaplatit až 2000 liber (cca 60.000 kč). Hlavní událostí galavečera bude samozřejmě ostře sledovaný duel mezi domácím šampiónem Anthony Joshuou a ukrajinským vyzývatelem Oleksandrem Usykem. Zbylé zápasy na startovce budou oficiálně ohlášeny v následujících dvou týdnech.

Anthony Joshua má před sebou druhou obhajobu titulů WBA super, WBO, IBF a IBO, které získal zpět v odvetě s Andy Ruizem v prosinci 2019. Pásy následně obhájil o rok později, když v devátém kole knockoutoval Kubarat Puleva.

Oleksandr Usyk se stal šampión křížové váhy 17. září 2016, když v ostře sledovaném duelu vybodoval Poláka Krzysztofa Glowackiho a získal pás WBO. V červenci 2018 sjednotil všechny tituly v křížové váze, když rozebral ruského bijce Murata Gassieva a stal se nesporným králem této váhové kategorie. Pásy následně ještě obhájil s britskou hvězdou Tony Bellewem a poté přešel do nejtěžší váhové divize.

V těžké váze debutoval v říjnu 2019, kdy v sedmém kole ukončil Američana Chazze Witherspoona. Ve druhém zápase ho prověřil britský bouřlivák Dereck Chisora. Zápas byl až překvapivě vyrovnaný a Usyk přetlačil Chisoru až na body. Nyní má možnost získat konečně také tituly také v těžké váze.