Na UFC 266 dnes uvidíme 2 titulové zápasy!

Šampiónka muší váhy Valentina Shevchenko a šampión pérové váhy Alexander Volkanovski budou dnes v noci obhajovat své tituly na galavečeru UFC 266 v Las Vegas!

DNES – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
UFC 266
Přímý přenos na Premier Sport!

Muší váha
Valentina Shevchenko vs Lauren Murphy

Třiatřicetiletá rodačka Kyrgyzstánu „Bullet“ Valentina Shevchenkomá před sebou již šestou obhajobu titulu v muší váze. Pás získala již v prosinci 2018 na galavečeru UFC 231 v kanadském Torontu, když jasně vybodovala polskou fighterku Joannu Jedrzejczyk. Poté pás pětkrát obhájila, když postupně porazila Jessicu Eye, Liz Carmouche, Katlyn Chookagian, Jennifer Maiu a naposledy letos v dubnu na UFC 261 ukončila ve druhém kole brazilskou válečnici Jéssicu Andrade.

Dnes ji vyzve trojka muší váhy, osmatřicetiletá americká veteránka „Lucky“ Lauren Murphy. Američanka získala v roce 2013 v ženské organizaci Invicta titul a přešla do UFC, kde si ji příliš nedařilo a v prvních šesti zápasech si připsala pouze dvě výhry a vysel nad ní otazník, zdali v nejprestižnější MMA lize světa dále setrvá. Nakonec důvěru dostala a od srpna 2019 si připsala pět výher v řadě a řekla si o titulový zápas, který přichází právě dnes.

Pérová váha
Alexander Volkanovski vs Brian Ortega

Dvaatřicetiletý australský šampión pérové váhy „The Great“ Alexander Volkanovski má před sebou druhou obhajobu titulu. Titul UFC získal v prosinci 2019 na galavečeru UFC 249, když v očekávané a vyrovnané bitvě přetlačil na body Američana Maxe Hollowaye. Loni v červenci se postavili na UFC 251 k odvetě a souboj nabídl ještě vyrovnanější bitvu než první duel. Z vítězství se těsně na body opět radoval Australan a titul obhájil.

Nyní ho čeká druhá obhajoba a do cesty se mu postaví třicetiletý Američan a dvojka žebříčku pérové váhy „T-City“ Brian Ortega. Ten má na svém kontě již jeden titulový zápas, když v prosinci 2018 na galavečeru UFC 231 vyzval tehdejšího šampióna Maxe Hollowaye. Zápas tehdy ukončil po čtvrtém kole lékař a Ortega tak prohrál technickým KO. Americký bijec naposledy zápasil loni v říjnu, když na UFC Fight Night 180 jasně vybodoval Chan Sung Junga.

 


PŘEDZÁPASY

Pérová váha
Jonathan Pearce vs Omar Morales
Velterová váha
Matthew Semelsberger vs Martin Sano
Střední váha
Cody Brundage vs Nick Maximov
Lehká váha
Uroš Medič vs Jalin Turner

HLAVNÍ PŘEDZÁPASY

Muší váha ženy
Roxanne Modafferi vs Taila Santos
Těžká váha
Shamil Abdurakhimov vs Chris Daukaus
Lehká váha
Dan Hooker vs Nasrat Haqparast
Bantamová váha
Marlon Moraes vs Merab Dvalishvili

HLAVNÍ KARTA

Muší váha ženy
Jéssica Andrade vs Cynthia Calvillo
Těžká váha
Curtis Blaydes vs Jairzinho Rozenstruik
Střední váha
Nick Diaz vs Robbie Lawler 2
Muší váha ženy (TITUL)
Valentina Shevchenko vs Lauren Murphy
Pérová váha (TITUL)
Alexander Volkanovski vs Brian Ortega