Na první tiskové konferenci chyběl Joshua i Ruiz. Na otázky novinářů odpovídal Hearn!

Včera se konala v Londýně první tisková konference k odvetě mezi Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO) a Anthonym „AJ“ Joshou (22-1-0, 21 KO). Ani jeden z protagonistů prosincové odvety se však na tiskovku nedostavil.

Hodně zábavná tisková konference se odehrála včera v Londýně. Oba protagonisté prosincové odvety totiž chyběli a místo nich si na židličku sedl šéf pořádající stáje Matchroom Boxing a vedle něj se posadil majitel společnosti Skill Chalenge, Omar Khalil. Ten zodpovídá za celé zajištění akce v Saúdské Arábii. „1.6.2019 jsme se stali svědky…. No nebudu říkat, že to byl pro nás nezapomenutelný večer, ale byla to obrovská noc pro těžkou váhu.“ – Začal své povídání britský promotér. „Nyní zde máme odvetu a možná největší souboj tohoto roku. Oba bojovníci své smlouvy podepsali a všechny potřebné orgány o tomto souboji byly informovány.“ – Uklidňoval Hearn situaci kolem Ruizova podpisu. Devětadvacetiletý šampion však ohledně odvety stále mlčí.

Podle mnohých médií byla neúčast Joshuy pouze zastíracím manévrem, že je vše v pořádku a nic zvláštního se neděje. Ono by asi opravdu vypadalo divně, kdyby byl přítomen pouze rodák z Watfordu a ta nejdůležitější osoba, tedy šampion těžké váhy, by chyběla. Zástupce hvězdného Brita však pokračoval v přesvědčování fanoušků dále. „Hodně se mluvilo o tom, kde se odveta uskuteční. Byl zájem ze Saúdské Arábie, Dubaje, Kataru. V Saúdské Arábii jsem měl možnost sledovat finále WBSS mezi Smithem a Grovesem a už tehdy jsme věděli, že zde chceme bojovat další souboje.“

„Je to úplně jiný svět než je Cardiff, nebo Madison Square Garden. Cítíme povinnost šířit tento sport i v dalších zemích. Tato událost může navždy změnit profesionální box.“ – Ono sto milionů dolarů už je pádný argument proč nezůstávat na britské půdě. Hlavně je to pádný argument pro ego i peněženku všech zainteresovaných. Jen na americko-mexického šampiona zbylo pouhých devět milionů dolarů. Jednatřicet milionů uvidí na účtu hvězdný Brit a zbylých padesát milionů bude stát organizace celého galavečeru. Hlavně výstavba arény, jenž se bude stavět jen a pouze pro tento souboj. „Právě jsme dokončili schůzku, kde jsme hovořili o plánech arény. Původně jsme se bavili o kapacitě dvanácti tisíc lidí. Dnes už se bavíme o kapacitě patnáct až šestnáct tisíc míst.“ – Prozradil plány ohledně galavečeru Eddie Hearn.