Na galavečeru v Řešově se ukáže Ugonoh, Rozanski, či Szeremeta!

Do polského Řešova si nachystala promotérská stáj Knockout Promotions galavečer pro tuzemské hvězdy a hlavní atrakcí bude souboj dvou těžkých vah, Lukasze Rozanského a Izuagbeho „Izu“ Ugonoha.

Pojďme si ale postupně představit ty největší hvězdy polského galavečeru. Teprve třiadvacetiletá naděj super střední váhy, Fedir Cherkashyn (12-0-0, 8 KO), zde změří síly se zkušeným australským válečníkem, Wesem Capperem (20-2-1, 12 KO). Pro rodáka z Ukrajiny, jenž hájí polské barvy, je těžké shánět soupeře, jelikož s ním nikdo nechce bojovat. „Měli jsme velký problém sehnat mu soupeře. Nikdo z Evropy s ním nechtěl bojovat. Víte, Fedir je jedním z nejtalentovanějších borců, co jsem kdy trénoval.“ – Prohlásil trenér Wasiliewski.

Další velkou akvizicí tohoto galavečera bude děvětadvacetiletá světová dvanáctka a polská jednička střední váhy, Kamil Szeremeta (19-0-0, 4 KO). Držitel evropského pásu EBU se pomalu, ale jistě, přibližuje titulovým šancím a nyní před ním stojí trošku lehčí sousto, Edwin Palacios (12-9-1, 8 KO). Rodák z Nikaragui je až na 380. místě světového žebříčku a neměl by tak ohrozit pozici polského bojovníka. Szeremeta je totiž aktuální trojkou žebříčku WBC, pětkou žebříčku WBA a čtverkou v rámci IBF, tedy titulová šance opravdu číhá za rohem.

Co-main eventem večera se stane polská válka mezi rodákem ze Štětína a světovou osmačtyřicítkou polotěžké váhy, Pawlem Stepienem (12-0-0, 11 KO) a rodákem z Vratislavi a světovou čtyřiasedmdesátkou, Markem Matyjou (16-1-1, 7 KO). Uvidíme tedy opravdu hodně vyhecovanou bitvu mezi polskou dvojkou a čtyřkou polotěžké váhy. Vítěz se hodně přiblíží světové elitě a možná si řekne o velký souboj.

Hlavním soubojem večera bude opět domácí derby, ale tentokrát mezi obry nejtěžší váhové kategorie. Neporažený třiatřicetiletý Lukasz Rozanski (10-0-0, 9 KO) stojí před největší výzvou dosavadní kariéry. Do cesty se mu totiž postaví velká naděje těžké váhy, Izuagbe „Izu“ Ugonoh (18-1-0, 15 KO). Dvaatřicetiletý rodák ze Štětína si dal roční pauzu, aby zlepšil své boxerské schopnosti a nyní chce opět zamíchat kartami těžké váhy. V tom by mu měl pomoct i absolvovaný tréninkový kemp s Oleksandrem Usykem a nový trenér Roman Anuczin, jenž vede i dalšího polského válečníka Artura Szpilku.