Na galavečeru v Chicagu se představí Usyk, Gassiev i šampion WBA polotěžké váhy Bivol!

12.10.2019 se na galavečeru v Chicagu určitě objeví hodně zajímavá trojice bojovníků z východu. Své debuty v těžké váze si odbudou Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO) a Murat „Iron“ Gassiev (26-1-0, 19 KO). Pás šampiona WBA polotěžké váhy bude hájit Dmitry Bivol (16-0-0, 11 KO).

Hodně zajímavý galavečer si plánuje stáj Matchroom Boxing na 12.10.2019 do Chicaga. Zde se představí hned tři hvězdní bojovníci z východu. Bývalý nesporný král křížové váhy, Oleksandr Usyk, si zde odboxuje svůj první souboj v těžké váze. Soupeř dvaatřicetiletého Ukrajince zatím není známý, ale v poslední době se hodně spekuluje o dvojici Tyrone „King of the Ring“ Spong (13-0-0, 12 KO) a Bryant „By-By“ Jennings (24-4-0, 14 KO). Zatím však jde jen o pouhé spekulace.

Svůj debut v těžké váze zde absolvuje i Usykův bývalý soupeř z finále boxerské ligy mistrů WBSS, Murat Gassiev. Pětadvacetiletý Rus naposledy prohrál právě s fenomenálním Ukrajincem a od té doby se v ringu neukázal. Jeho červencový souboj s Joeyem Dawejkem zhatilo zranění ramene a vlastně podobně na tom byl i jeho ukrajinský kolega, který nemohl nastoupit do souboje s Takamem kvůli zranění bicepsu. Ani v případě Gassieva však ještě neznáme jméno jeho příštího soupeře.

Fanoušci v akci uvidí také aktuálního šampiona WBA v polotěžké váze, Dmitrye Bivola. Aktuálně třetí muž světové žebříčku se vrátí do ringu po přesvědčivé demolici Joa Smitha Jr. (24-3-0, 20 KO), kterého hravě zničil ve dvanácti kolech na body. Ani u osmadvacetiletého rodáka z Kyrgyzstánu však nevíme jméno soupeře. Každopádně Bivol nastoupí již ke čtvrté obhajobě pásu a stále víc se spekuluje o nějakém sjednocujícím souboji, ideálně s dalším ruským šampionem Sergeyem Kovalevem.