Murata odvety zkrátka umí. Branta ukončil ve druhém dějství a je opět regulérním šampionem WBA!

Třiatřicetiletý zlatý olympijský medailista z Londýna, Ryota Murata (15-2-0, 12 KO), zkrátka odvety umí. Roba „Bravo“ Branta (25-2-0, 17 KO) rozbil ve dvou kolech a mohl slavit návrat pásu regulérního šampiona WBA ve střední váze. Slavit mohl i jeho krajan, Ken Shiro (16-0-0, 9 KO).

Japonské publikum v Osace mohlo přihlížet fantastické podívané, kterou předvedli domácí borci, Ken „The Amazing Boy“ Shiro a Ryota Murata. Jako první se v ringu objevil šampion WBC v lehké muší váze, Ken Shiro. Sedmadvacetiletý rodák z Joyo skvěle pracoval přední rukou, kterou postupně rozbíjel svého soupeře Jonathana Taconinga (28-4-1, 22 KO). Zlom přišel ve čtvrtém dějství, kdy Filipínec promáchl a japonský šampion jej tvrdě ztrestal kombinací dvou úderů přesně mířených na bradu. Zjevně otřesený filipínský „Blesk“ sice ihned vstal, ale působil hodně dezorientovaně. Zkušený ringový sudí, Frank Garza, tedy raději duel ukončil. Drobný japonský samuraj si tak mohl užít šestou obhajobu pásu WBC.

Po famózním duelu „prcků“ přišla na řadu chvíle pravdy pro japonského zlatého medailistu z olympijských her, Ryoto Muratu. Ten už jednou ukázal, že odvety umí, když v druhém souboji ukončil před limitem svého prvního kata, Hassana N’Dam N’Jikama. Nyní zde byla odplata za jasnou bodovou prohru s šikovným Američanem, Robem Brantem a i tentokrát vyšel revanš japonskému samuraji na jedničku. Oba bijci vlétli do prvního kola, jako neřízené střeli a celé dějství se neslo v duchu přestřelek a ostrých výpadů. Do druhého kola vstoupil lépe domácí borec, kterého hnala celá aréna vpřed. Neskutečné bití dokázal vydržet borec s přezdívkou „Bravo“, jenž se asi po minutě tvrdých úderů poprvé ocitl na podlaze ringu. Dokázal ještě vstát, ale následnou salvu úderů už raději ukončil ringový sudí, Luis Pabon. Murata tedy mohl začít slavit návrat regulérního titulu WBA.