Murata dostane šanci na revanš a zisk ztraceného titulu. Shiro jde po šesté obhájit titul WBC!

Již tento pátek v japonské Osace proběhne hodně zajímavý galavečer. Regulérní šampion WBA, Rob „Bravo“ Brant, přijel obhájit svůj pás na půdu Ryoto Muraty. Naopak domácí šampion WBC, Ken „The Amazing Boy“ Shiro bude po šesté hájit svůj pás před nájezdníkem z Filipín, Jonathanem „Lightning“ Taconingem.

Ken Shiro (15-0-0, 8 KO) vs. Jonathan Taconing (28-3-1, 22 KO) – Světová jednička a šampion WBC v muší váze, Ken Shiro, bude po šesté hájit svůj zlato-zelený pás. Sedmadvacetiletý samuraj je zatím naprosto dominantní. To, co se mu postaví do cesty zkrátka zničí. Nyní se jeho cestu pokusí zastavit zkušenější a také o pět let starší filipínský bojovník, Jonathan Taconing. Borec s přezdívkou „Blesk“ má aktuálně na svém kontě sérii šesti vítězství a hned čtyři soupeře dokázal ukončit před limitem. V ringu se naposledy objevil v září minulého roku, kdy s přehledem vybodoval krajana Vince Parasa a získal do držení titul mezinárodní titul WBC. Měřítkem obou borců může být i jistý Ganigan Lopez, se kterým se oba muži setkali. Zatímco Shiro slavil těsnou bodovou výhru, tak Taconing musel sklopit hlavu a přijmout jasnou bodovou prohru.

Rob Brant (25-1-0, 17 KO) vs. Ryota Murata (14-2-0, 11 KO) – Zlatý olympijský medailista z Londýna, Ryota Murata, zatím mezi profesionály nedokázal prosadit svůj potenciál a zůstává za očekáváním. V roce 2017 jej překvapivě vybodoval Hassan N’Dam N’Jikam, kterému však japonský samuraj porážku ještě ten rok vrátil, když jej ukončil v sedmém dějství a stal se právoplatným držitelem titulu WBA ve střední váze. Jenže přesně o rok později jej dokázal zaskočit i Američan, Rob Brant, který mu titul opět vzal. Nyní zde máme odvetu a třiatřicetiletý Japonec má možnost se opět stát šampionem. Jak ukázal v souboji s N’Jikamem, tak odvety umí, navíc nyní bude mít výhodu domácího prostředí.