Muradov vítězí v prvním zápase UFC!

Makhmud „Mach“ Muradov to zvládl a ve svém prvním zápase UFC na body poráží italského fightera Alessia Di Chirica. V nejprestižnější MMA lize světa tak zažil premiéru snů!

UFC Fight Night 160
Kodaň, Dánsko
Makhmud Muradov vs Alessio Di Chirico

Je to teprve 14 dní zpátky, kdy Muradov podepsal smlouvu s nejprestižnější MMA ligou světa UFC a dnes ho již čekal první zápas.

Po prvním trošku nervóznějším kole, kde se oba soupeři spíše poznávali ukázal Mach ve druhém kole velmi dobrý výkon, kterého ovšem stálo dost sil, což se ukázalo ve třetím pětiminutovce.

V té Mach několikrát tvrdě inkasoval a Ital ukázal, že má opravdu tvrdé údery. Posledních třicet sekund uzbetský fighter spíše přežíval a bylo vidět, že už nemá moc sil. Naštěstí Ital nedokázal této šance využít a o výsledku zápasu museli rozhodnou bodoví rozhodčí. Ty rozhodli ve prospěch Muradova 3:0 (3x 29:28)

Muradov je velmi znám českým fanouškům, neboť už dlouhou dobu žije v Praze a Prahu také bere jako svůj druhý domov. Na české scéně se dostal do podvědomí především díky organizaci XFN, ve které se představil celkem devětkrát s bilancí 8-1.

Naposledy jsme ho mohli vidět s veterány UFC Albertem Emilianem Pereirou a Wendellem de Oliveirou Marquesem v Organizaci Oktagon. Oba tyto zápasy ho také poslali ke kontraktu s UFC.