Muradov vs Roberson na UFC 249 v New Yorku!

Makhmud Muradov má před sebou třetí duel mezi elitou. 18. dubna se v newyorském Barclays Center utká s domácím Karlem Robersonem! Hlavním zápasem galavečera bude titulová bitva v lehké váze Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson!

18.4.2020 – Barclays Center, New Yorku, USA
UFC 249
Makhmud Muradov vs Karl Roberson

Uzbetský Čech Makhmud Muradov (24-6) má před sebou třetí zápas pod hlavičkou největší MMA organizace světa, UFC. Muradov vlétl nečekaně do UFC loni 28. září na UFC Fight Night 160, kdy v narychlo domluveném zápase těsně vybodoval Itala Alessia Di Chirica.

Ke druhému zápasu nastoupil 7. prosince ve Washingtonu na UFC on ESPN 7. Jeho soupeřem byl domácí Trevor Smith. Mach zápas ukončil ve třetím kole tvrdým knockoutem.

Nyní ho čeká třetí výzva a zároveň mnohem těžší soupeř. Američan Karl Roberson (9-2) prohrál zatím pouze dvakrát a má na kontě dvě výhry v řadě. Loni v červenci vybodoval Brazilce Wellingtona Turmana a 9. listopadu zničil před limitem do té doby neporaženou ruskou mašinu Romana Kopylova.


Hlavním zápasem večera bude titulová bitva v lehké váze Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson! Neporažený Dagestánec je jasným favoritem zápasu a pás UFC bude obhajovat již potřetí. Pás získal 7. dubna 2018 na UFC 223, když vybodoval Američana Al Iaquinta.

Poprvé pás obhájil 6. října 2018 na UFC 229, kde v ostře sledovaném zápase uškrtil irskou hvězdu Conora McGregora ve čtvrtém kole. Naposledy titul obhájil loni 7 září na UFC 242, kde ve třetím kole zničil bývalého šampióna Dustina Poiriera.