Munguia se v obhajobě hodně natrápil. Dočkali jsme se i dvou duelů bez výsledku!

Teprve dvaadvacetiletá mexická hvězdička a šampion WBO v super welterové váze, Jaime Munguia (33-0-0, 26 KO), se hodně natrápil při své čtvrté obhajobě titulu. Vítězství na body slavil i Sergyi Derevyanchenko (13-1-0, 10 KO).

Jaime Munguia (33-0-0, 26 KO) vs. Dennis Hogan (28-2-1, 7 KO)
Hodně těžkou obhajobu má za sebou světová jednička super welterové váhy a šampion WBO, Jaime Munguia. Čtyřiatřicetiletý Hogan totiž vsadil všechno na svůj pohyb po ringu a rychlé výpady. Dařilo se a Munguia od poloviny duelu vypadal opravdu frustrovaně, což potvrdil i jeho roh, který na něj naléhal ať zvýší tempo, což se úplně nepodařilo. Následný bodový verdikt, 115-113, 116-112 a 114:114 ve prospěch šampiona, vzbudila vlnu emocí. Většina totiž viděla vyhrát irského bouřliváka. „Upřímně, když boj skončil, myslel jsem si, že to bude remíza. Naučil jsem se bojovat s frustrací. Také jsem se cítil trošku unavený. Mohlo by mi pomoci jít o váhovou kategorii výše“ – Prohlásil smutně mladý šampion. „Splnil jsem svůj plán být neustále v pohybu a trefovat tvrdé údery. Je to velký bojovník, ale věděl, že prohrává. Choval se zoufale a vůbec nepřemýšlel. Já se cítil pohodlně. Jsem zklamaný z výsledku. Toto je špatné pro box. Chceme ihned odvetu.“ – Prohlásil zklamaný Hogan. Ten se cítil po zápase okradený a není se čemu divit. Opravdu působil v ringu o hodně lepším dojmem.

Sergyi Derevyanchenko (13-1-0, 10 KO) vs. Jack Culcay (25-4-0, 13 KO)
Ani třiatřicetiletý Ukrajinec neměl příliš snadnou noc, byť byl v tomto duelu favoritem. Němec s ekvádorskými kořeny jej párkrát nachytal na švestkách a Derevyanchenko mohl být rád, že tyto výpady přečkal bez újmy. Culcay nejprve ve čtvrtém kole trefil hodně nepříjemný čistý spodek, který soupeři nechutnal. V desátém kole pak úřadovala zadní ruka německého borce a Ukrajinec se podlomil v kolenou. Situaci však dokázal ustát i s výraznou pomocí provazů a konce kola. Derevyanchenko však strhl bodovou výhru na svoji stranu, když po celý souboj byl tím agresivnějším borcem. Bodový verdikt 116-112, 116-112 a 115-113 pro ukrajinského boxera byl v tomto případě naprosto v pořádku. Tento duel byl vedený, jako eliminátor pro organizaci IBF a Derevyanchenko tak může vyhlížet souboj se šampionem, který vzejde z duelu Saul Alvarez vs. Daniel Jacobs.

Noc ze soboty na neděli nám přichystala i dva duely, jenž neměly výsledek. Nick Kisner v souboji se švédským talentem, Otto Wallinem, utrpěl díky srážce hlavami nepříjemný cut na očním víčku a nemohl dále pokračovat v boji. Pro osmadvacetiletého Švéda, který okupuje dvaapadesátou příčku těžké váhy, to bylo docela zklamání. V prvním duelu na americké půdě neměl možnost se příliš předvést. Praktický stejná věc se stala i na galavečeru v Minneapolis, kde se střetli dvě super střední váhy, Peter Qullin a Caleb Traux. Druhý jmenovaný taktéž utrpěl hluboký cut na svém pravém oku a ringový lékař se rozhodl duel raději ukončit. „Jsem zklamaný i za fanoušky tady v Minneapolis. Bohužel to bylo na lékaři a ten duel zastavil.“ – Prohlásil pětatřicetiletý Traux.