Muhammad Ali v pěti kolech knockoutoval Evandera Holyfielda a postupuje do semifinále!

Muhammad „The Greatest“ Ali (56-5-0, 37 KO) si v prvním čtvrtfinále hladce poradil s Evanderem „The Real Deal“ Holyfieldem (44-10-2, 29 KO), kterého knockoutoval v pátém kole a stal se prvním semifinalistou.

První čtvrtfinálový souboj zajímavého virtuálního turnaje legend „The eWBSS Heavyweight Legends Tournament“ máme za sebou. Legendární Muhammad Ali si hravě poradil se svým neméně hvězdným krajanem Evanderem Holyfieldem celkem hravě. Oba borci se do sebe pustili hned od prvního kola a snažili se zabít jeden druhého. Rodák z Louisville v Kentucky však souboj kontroloval a bylo vidět, že je tím rychlejším, přesnějším a hlavně tvrdším mužem. Holyfield celkem marně hledal cestu přes obranu svého soka. Ve druhém kole sice zlepšil práci přední ruky a chvíli to vypadalo, že duel ještě zvládne zdramatizovat, když Aliho dostal do problému, ale „Ten Největší“ si to dokázal pohlídat.

Třetí kolo bylo opatrnější z obou stran. Přece jen divoký úvod si vybral daň na fyzických silách a tak oba bojovníci přešli do úspornějšího režimu. Čtvrté kolo se neslo v podobném duchu jako to předchozí, avšak Ali stále perfektně kontroloval vývoj duelu svoji tvrdou přední rukou, kterou prokládal nekompromisním úderem ze zadní ruky. V pátém kole už bylo prakticky rozhodnuto. Holyfield se nedokázal vůbec dostat na dostřel k Alimu, který jej brutálně poslal k zemi. „The Real Deal“ však ukázal srdce válečníka a hodlal pokračovat v souboji. Jenže „The Greatest“ svoji práci chladnokrevně dokončil. Holyfielda načal skvělým hákem ze zadní a nakonec jej definitivně dokončil hákem z druhé ruky. Muhammad Ali se tak stává prvním semifinalistou a o jeho soupeři se rozhodne zítra v 18:00 v souboji mezi Lennoxem „The Lion“ Lewisem (41-2-1, 32 KO) a „Smokin“ Joe Frazierem (32-4-1, 27 KO). Každopádně prvnímu čtvrtfinále přihlíželo okolo sedmi tisíc lidí, kteří sledovali přenos živě skrze facebookové stránky WBSS. Celkem slušná návštěvnost nemyslíte?