Mirek Šaloun: Chci se dostat na republiku! Rozhovor!

Mirek ŠalounVyzpovídali jsme boxera Mirka Šalouna z týmu Rosenberg Boxing, jenž si poprvé zaboxoval v extralize a předvedl parádní výkon!

Mirek Šaloun
Klub: Rosenberg Boxing
Věk: 26 let
Váha: 60 kgMirek Šaloun

Jak dlouho se věnuješ boxu?
Boxu se věnuji přibližně rok a půl,úplně přesně nevím. Původně jsem začal chodit na box jen kvůli tomu, abych zhubnul.
Měl jsem něco okolo 82 kg a bylo potřeba s tím začít něco dělat :-))

Proč sis vybral boxernu Roberta Rosenberga?
To jak jsem se dostal k Robertovi, byla úplná náhoda. Pamatuji si, že jsem si tenkrát s kamarádem šel zacvičit do tělocvičny, kde jsem poprvé narazil na Roberta, zrovna mu měl začínat hromadný trénink a tak jsme se s kamarádem přidali.
Dál už je to asi jasný, nebylo to nějak plánované, bylo to náhodné setkání do té doby jsem ani nevěděl, že se Robert věnuje boxu asi jako většina lidí.
Jak si prožívalsvůj první zápas na oblastní lize?
Byla tam velká tréma to je jasný. Soupeř mě hned od začátku prvního kola zaskočil svou dravostí, že jsem vlastně ani nebyl schopen nic vnímat, jen jeho. 
Když se tak zamyslím ani si nepamatuji, co mi mezi jednotlivými koly říkal trenér, ale dopadlo to dobře a povedlo se mi vyhrát 3:0 na body a měl jsem strašnou radost.

Jak ses dostal do extraligy?
„Za to bych chtěl hlavně poděkovat Danovi Táborskému, kterého jsem poznal, když trénoval Roberta před jeho zápasem s Radkem Linkou a i já jsem před svým prvním zápasem chodil k Danovy hlavně na sparingy s jeho svěřencem, který se také připravoval na svůj první zápas.
Nabídka na extraligu za Ústí přišla právě od Dana, také bych chtěl samozřejmě poděkovat trenérovy Ústí Vasily Larionovovi, že mi dal tu možnost i přes to, že zatím nemám moc odboxováno. A také samozřejmě mému trenérovi Robertovi, kdyby se mnou takhle nedřel nešlo by to.“

Nyní máš zkušenosti jak z extraligy tak oblastní ligy, jaký je mezi nimi rozdíl?
„Kluci z extraligového týmu z Ústí v šatně říkali,že mezi tím není moc velký rozdíl, ale já ho cítil, hlavně po zápase :-)) 
Byl jsem dost potlučený a samotná zápasová atmosféra je přibližně stejná, ale zápas jako takový byl úplně o něčem jiném, teda alespoň pro mě. Zaprvé soupeř byl zkušenější a tvrdší než mí dosavadní soupeři z oblastních kol. Zadruhé změna z dvouminutových kol na tříminutová mi dělala trochu problém a zatřetí extraliga je bez helem a v 10.oz rukavicích a to pro mě byla také do té doby velká neznámá.Zápas mě ale neskutečně bavil, i když jsem v něm byl celkem dost nervózní.“

V extralize si poprvé ochutnal hořkost porážky, co sis z toho zápasu vzal?
„Hlavně přidat v trénování fyzičky, ta mi v posledním kole absolutně odešla, chtělo by to i víc techniky samozřejmě. To moje odskakování dva metry daleko po kombinacích? K tomu se nebudu radši ani vyjadřovat:))), ale jinak jsem se svým výkonem nebyl úplně nespokojený. Jel jsem tam zaboxovat pěknej zápas a to se myslím povedlo. Dokonce mi i oba trenéři Roberta Vasily Larionov říkali, že jsem první dvě kola vyhrál, ale co, jede se dál :-))“

Jak hodnotil tvůj extraligový duel trenér Robert Rosenberg? „Trenérovi se můj výkon líbil – chválil mě, ale samozřejmě nepřechvaloval :-))), je totiž neustále plno věcí,které potřebujeme zlepšovat.“

Jaký je tvůj cíl v amatérském boxu, chceš v budoucnu přejít do profiringu?
„Letos bych chtěl odboxovat co nejvíc zápasů jak v oblastních kolech, tak v extralize. Potřebuji co nejrychleji nasbírat co nejvíc zápasových zkušeností. Můj nejbližší cíl je zaboxovat republiku.
Do profiringu? To se uvidí časem, asi bych si to chtěl zkusit, ale na to je ještě čas a hlavně to chce o hodně více zkušeností.“

Jaké české nebo zahraniční boxery obdivuješ?
„Tak nejradši mám asi Miguela Cotta, těším se teď na jeho zápas s Alvarezem, bude to maso :-))), pak asi Gennady Golovkin ten je hodně našlapanej :-))  Z České scény asi Luboš Šuda a hodně mě taky baví Martin Parlagi.
Extraliga v Třeboni 2. kolo – Mirek Šaloun vs Erik Teplý ⇓