Millera nenahradí Kownacki. Po boji s Joshou touží Joyce a Hunter!

Ráno světovým boxem otřásl skandál Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO), který neprošel dopingovými testy 20.3.2019 a nyní se již hlásí vážní zájemci o souboj s aktuálním králem těžké váhy, Anthonym Joshou (22-0-0, 21 KO).

Látka s názvem GW1516, která se našla v Američanově těle, bude nejspíše důvodem pro zrušení tohoto souboje. Šampion se i přesto poprvé představí americkému publiku, avšak zatím není známo s kým. Je docela možné, že Miller přijde s nějakým vysvětlením, které objasní jeho dopingový prohřešek. Tento případ má zatím na stole antidopingová komise, která bude posuzovat příčiny přestupku rodáka z Brooklynu. To však nebrání dalším borcům, aby se přihlásili o svoji životní šanci, jako náhradnici za amerického bojovníka. Chuť poměřit síly s aktuálním šampionem WBA, WBO, IBF a IBO již vyjádřili Joe Joyce (8-0-0, 8 KO) a Michael Hunter (16-1-0, 11 KO).

V rámci mediálních spekulací se samozřejmě objevily i další jména. Nikoho asi nepřekvapí, že se v seznamu potencionálních kandidátů objevuje kubánský „King Kong“ Luis Ortiz (31-1-0, 26 KO), který již několikrát projevil zájem střetnout se s Joshou. Jisté slovo by mohl mít i další Brit, Dillian Whyte (25-1-0, 18 KO). Ten jednal s aktuální jedničkou těžké váhy, než se domluvil souboj Jarrellem Millerem. Ze hry je definitivně polský bijec, Adam Kownacki (19-0-0, 15 KO), který tento souboj odmítl z důvodu nedostatečného času na přípravu. Rodák z Lomzy se spíše připravuje na titulovou šanci o titul WBC, jenž má v držení Deontay Wilder.