Miller dostal šestiměsíční trest od WBA. Podle Whyta podvádí skoro každý!

Jarrell „Big Baby“ Miller (23-0-1, 20 KO) již vyfasoval první trest. Od organizace WBA dostal šestiměsíční trest a vyloučení ze žebříčku. Otázkou bude, jestli je toto finální podoba trestu, či se ostatní organizace zachovají jinak.

Třicetiletý brooklynský rodák neprošel březnovými dopingovými testy na tři zakázané látky. V jeho těle se nacházel mix Endurobolu, růstového hormonu a EPO. Zatím to vypadá, že největším trestem světové šestky bude zrušený souboj s Anthonym Joshou, kterým mu uteče výdělek na hranici osmi milionů dolarů. Organizaci WBA nyní sice přišla s trestem ve výši šesti měsíců, ale se vší úctou k Gilbertu Mendozovi, toto není adekvátní výše trestu pro boxera, který měl pozitivní testy na tři látky. Jedinou útěchou může být, že Miller nyní nedostane licenci ani v jednom státě, ale tahanice kolem jeho trestu budou ještě nejspíše zajímavé.

No a nebyl by to Dillian Whyte, aby si také nepřisadil. „Je hodně bojovníků, kteří podvádějí legálně, protože mají terapeutickou výjimku. Stačí jen když řeknou, že mají astma, nebo ADHD a dostanou legální doping na předpis. Takže není takový problém doping ve sportu, jako TUE (Terapeutická výjimka). Hodně by jste se divili kolik bojovníků tuto výjimku má. Miller si asi řekl, že bude bojovat s nadopovaným chlapem a přece se nenechá zabít, tak se nadopuje taky. Joshua taky totiž patří mezi tyto výjimky.“ – Přisadil si rodák z Jamajky.