Miller dostal definitivně dvouletý zákaz!

Americký boxer Jarrell Miller, který v červnu neprošel antidopingovou kontrolou, když v jeho těle byla opět látka podporující výkon dostal dvouletý distanc!

“Big Baby” Jarrel Miller (23-0-1, 20 KO) se měl 9. července v hlavním zápase galavečera v Las Vegas utkat s krajanem Jerry Forrestem (26-3-0, 20 KO). Mělo se jednat o velký návrat, jenže vše skončilo fiaskem.

Jednatřicetiletý brooklynský rodák už neprošel loni v březnu antidopingovými testy celkem na tři zakázané látky. V jeho těle se nacházel mix Endurobolu, růstového hormonu a EPO. Přišel tak o spoustu milionů dolarů, které by dostal za titulový zápas s Anthony Joshuou.

V červnu mu byla v těla opět nalezena látka podporující výkon. Mělo by se jednat o jednu z látek, která byla v Millerovým těle nalezena loni. Jeho promotér Bob Arum již v rychlé reakci tehdy řekl, že je lepší se takového boxera zbavit a dát od něj ruce pryč.

Je to celkově už potřetí v kariéře, kdy byl tento boxer chycen na dopingu. Ještě v době kdy se věnoval K1, tak měl v sobě též zakázané látky a byla mu pozastavena činnost. Vypadá to, že Miller je prostě nepoučitelný a jeho slibná kariéra, ve které ho odbornici pasovali na šampióna těžké váhy se rozplynula jako pára nad hrncem.

Nyní sportovní atletická komise vydala konečné rozhodnutí a Millerovi napařila dvouletý distanc. Pokud se americký boxer zúčastní antidopingových seminářů, může požádat o zkrácení trestu na 18 měsíců. I tak je pravděpodobně Millerova kariéra u konce.