Miliony dolarů půjdou do kapsy Joshouvi. Ruiz dostane pouhý zlomek!

Teprve v pátek večer se oznámila odveta mezi aktuálním králem těžké váhy, Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO) a britskou superstar, Anthonym „AJ“ Joshou (22-1-0, 21 KO). Dnes jsou již známy i další podrobnosti.

Fanoušci na to čekali dlouhé dva měsíce a konečně to přišlo. Odveta mezi aktuálním šampionem WBA, WBO, IBF a IBO, Andym Ruizem a britskou hvězdou, Anthonym Joshou, se odehraje 7.12.2019 v saudskoarabském Rijádu. Movití investoři ze středního východu investovali sto milionů dolarů, aby přesvědčili promotéry o realizaci odvety na svém území. Podařilo se a jeden z největších soubojů tohoto roku se přesune zcela nečekaně na arabský poloostrov. První tisková konference se odehraje v pondělí v Londýně, kde se oba bijci střetnou poprvé od prvního souboje.

A jak se rozdělí astronomická částka, kterou arabští šejkové investovali? Devětadvacetiletý šampion si přijde na pouhých devět milionů dolarů, což je ale pořád o tři miliony více, než v prvním souboji. Ruiz také nemohl vyjednávat více, jelikož je v tomto ohledu vázaný smlouvou, respektive doložkou o odvetě. Rodák z Watfordu si ukousne daleko větší podíl. Přesněji by mělo jít o 31 milionů dolarů a to není ani zdaleka vše. Joshua samozřejmě dostane ještě podíl ze sledovanosti na DAZN a Sky Sports a zřejmě také dostane podíl ze vstupného. No, tak takhle nějak se vydělávají velké peníze.