Mikey Garcia se zřejmě střetne s Mannym Pacquiaem 11.7.2020 v Saúdské Arábii!

Bývalý světový šampion čtyř váhových kategorií Mikey Garcia (40-1-0, 30 KO) by se měl utkat s bývalým šampionem osmi váhových kategorií Mannym „Pac Man“ Pacquiaem (62-7-2, 39 KO) 11.7.2020 v Saúdské Arábii.

Bývalý světový šampion čtyř váhových kategorií Mikey Garcia má za sebou úspěšnou víkendovou bitvu s Jessiem Vargasem, která bavila fanoušky po celém světě. Dvaatřicetiletý rodák z Kalifornie dokázal svého o dva roky mladšího krajana nakonec udolat na body v poměru 2x 116-111 a 114-113. Aktuální světová sedmička welterové váhy se tedy vrátila na vítěznou vlnu od porážky s Errolem Spencem z minulého roku a navíc si z boje odnesla diamantový pás WBC, jenž často vede k bitvě o plnohodnotný pás WBC. Ten má v držení již zmíněný Spence a Garcia po posledním souboji neskrýval touhu po odvetě, ovšem jeho promotér Eddie Hearn má trošku jiné plány.

Šéf stáje Matchroom Boxing má za sebou první galavečer v Saúdské Arábii, kde hlavním chodem byla prosincová odveta mezi Anthonym Joshuou a Andym Ruizem. Nyní má zájem uskutečnit druhý galavečer v této zemi a Garcia by měl v hlavním souboji večera narazit na filipínskou legendu Mannyho Pacquiaa. Aktuální světová trojka welterové váhy a šampion WBA (Super) má před sebou poslední souboj ve stáji Premier Boxing Champions. V létě by tedy měl být jednačtyřicetiletý veterán volný a podle zákulisních informací již jednání započala. Pro tuto událost by byl opět vystavěn zbrusu nový stadion stejně jako v případě prvního galavečeru, který měl kapacitu patnáct tisíc fanoušku a pár dní po souboji byl zbořen.