Mikey Garcia: Errol Spence bude mít se Shawnem Porterem problémy!

28.9.2019 se do sebe v Los Angeles pustí dva šampioni welterové váhy. Na jedné straně bude neporažený devětadvacetiletý šampion IBF, Errol „The Truth“ Spence (25-0-0, 21 KO). Na straně druhé bude o něco zkušenější šampion WBC, Shawn „Showtime“ Porter (30-2-1, 17 KO).

Na konci září budou fanoušci profesionálního boxu svědky další sjednocující bitvy, tentokrát ve welterové váze. Devětadvacetiletý šampion organizace IBF, Errol Spence, je považovaný za horkého favorita, který by se šampionem WBC Shawnem Porterem neměl mít výrazné potíže. Ono se ani není čemu divit. O dva roky starší „Showtime“ se totiž v posledním souboji hodně natrápil s neznámým Yordenisem Ugasem a nakonec hodně těsně urval bodovou výhru. Za to Spence drtí vše, na co přijde. Jeho pěstem neodolal Kell Brook, Lamont Peterson a ani Carlos Ocampo. Jen poslední soupeř, Mikey Garcia (39-1-0, 30 KO), dokázal s šampionem ustát všech dvanáct vypsaných kol.

A je to právě bývalý šampion WBC lehké váhy, který předpovídá, že to Spence nebudeme mít s Porterem vůbec jednoduché. „Myslím si, že se Porter chystá předvést daleko lepší souboj, než lidé očekávají. A podle mě to bude hodně těsný souboj.“ – Rozpovídal se rodák z Kalifornie a velký to kamarád Andyho Ruize. „Pokud půjde Porter dopředu a bude klást na Spence tlak, tak to bude hodně zajímavý souboj. Musí rozdávat hodně úderů. Každopádně si myslím, že Spence by měl těsně zvítězit, ale rozhodně to nebude mít tak jednoduché, jak většina lidí předpokládá.“ – Myslí si Garcia.