Mike Tyson vybodoval ve dvanácti kolech Muhammada Aliho a stal se vítězem virtuálního turnaje WBSS!

„Iron“ Mike Tyson (50-6-0, 44 KO) to dokázal. Ve dvanácti kolech vybodoval svůj největší idol Muhammada „The Greatest“ Aliho (56-5-0, 37 KO) a stal se vítězem virtuálního turnaje WBSS.

Bitva, na kterou čekal celý svět začala opravdu fantasticky. Mike Tyson se hned od úvodu pustil do Muhammada Aliho několika tvrdými háky. „Ten Největší“ si však počkal na správnou chvíli a v závěru kola sestřelil svého soupeře k zemi. Už to vypadalo na rychlý průběh souboje, ale legendární „Zvíře to nevzdalo a ve druhém dějství oplatilo Alimu knockdown. Brutální hák padl přesně za ucho. Od třetího kola Tyson maličko ubral z aktivity a lépe pracoval z obrany, což se ukázalo jako dobrý plán.

I Ali postupně přešel na defenzivnější taktiku a svým skvělým jabem si držel mladého divočáka z dostřelu.Páté kolo si však začalo vybírat svoji daň u obou borců. Zběsilý začátek se projevoval více a více na fyzických možnostech. Tyson však dokázal najít v sobě potřebnou sílu a poslal Aliho podruhé k zemi. „The Greatest“ jako vždy ukázal srdce opravdového šampiona a pokračoval dál v souboji.

Od šestého kola to začala být opravdová bitva o přežití. Oba válečníci marně hledali poslední zbytky sil, ale Tyson nepřestával chodit vpřed a rozdávat cenné údery, které mu vyhrávaly kola. Ali se vzpamatoval až v jedenáctém a dvanáctém dějství. Obě kola šampionů si ukradl pro sebe, ale to už nestačilo. Bodový rozhodčí viděli coby vítěze „Železného Mika“ v poměru 3x 114-111. Nejmladší šampion v historii těžké váhy tedy zdolal svůj idol a stal se vítězem cenné „Muhammad Ali Trophy“. Legendární Ali však nemusel smutnit, protože předvedl výkon hodný hrdiny a opravdové srdce šampiona.