Mike Tyson: Nevím, jestli bych dokázal porazit Deontaye Wildera!

Kdo by tento souboj sakra nechtěl vidět? Nejhrozivější muž světa šestnácti provazů „Iron“ Mike Tyson (50-6-0, 44 KO) proti nejbrutálnějšímu knockoutérovi aktuální éry těžké váhy Deontayi „The Bronze Bomber“ Wilderovi (42-0-1, 41 KO).

Bývalý nesporný král těžké váhy a nejmladší šampion v historii Mike Tyson naháněl ve svých nejlepších letech soupeřům doslova hrůzu. Legendární Američan byl jako zvíře utržené ze řetězu, které likvidovalo jednoho soupeře za druhým. Nešlo jen o drtivé knockouty, ale i o další excesy. Evanderovi Holyfieldovi ukousl ucho a Lennoxe Lewise pokousal na noze. „Choval jsem se jako neandrtálec. Možná je to jen mnou, ale já chodil do ringu ty lidi zabít. Byl jsem zrozen k tomu stát se zabijákem. Mým úkolem bylo ubližovat lidem. Dnešní chlápci se s tímhle nemohou porovnávat. Jsou to spíš showmeni, než opravdový válečníci.“ – Prozradil koncem minulého roku dnes již třiapadesátiletý Američan.

Tím nejspíše také reagoval na slova aktuálního šampiona WBC těžké váhy Deontaye Wildera, který se již začátkem roku 2018 nechal slyšet, že by obávaného krajana v nejlepších letech nekompromisně knockoutoval. „Já a Mike Tyson z roku 1986? Nakopal bych mu zadek. Mluvme vážně. Vím, že lidi rádi vzpomínají na staré časy, ale já bych vládl v každé éře.“ – Prozradil odhodlaně nejbrutálnější knockoutér této doby. To samozřejmě legendárního Američana naštvalo, ale s přibývajícím časem je více smířlivější. „Nevím, jestli bych ho porazil, ale líbí se mi způsob, jakým přemýšlí. Přemýšlím stejně jako on. Každý mistr světa těžké váhy by měl mít takovýto postoj. Je to něco výjimečného.“ – Jak by podle vás dopadlo měření sil mezi nejhrozivějším mužem let minulých a nejbrutálnějším knockoutérem této doby?