Mike Tyson je na roztrhání! Dočkáme se trilogie s Holyfieldem, nebo odvety s Williamsem?

Historicky nejmladší šampion těžké váhy „Iron“ Mike Tyson (50-6-0, 44 KO) je po oznámení comebacku doslova na roztrhání. Dojde na trilogii s Evanderem „The Real Deal“ Holyfieldem (44-10-2, 29 KO), nebo na odvetu s Dannym „Brixton Bomber“ Williamsem (54-28-0, 41 KO)?

Uplynulo několik dní od doby, co legendární Mike Tyson oznámil návrat do ringu. Třiapadesátiletá ikona profesionálního boxu však nezapomněla dodat, že půjde jen o pár exhibičních duelů. Vybrané peníze následně poputují na dobrou věc, tedy lidem bez domova, matkám v nouzi, nebo drogově závislým. Jenže jméno rodáka z Brooklynu je až příliš zajímavé, aby se o něj nestrhla doslova bitva. Jako první se ozval Tysonův velký kamarád Shannon Briggs, který nedávno podepsal kontrakt s Bare Knuckle Fighting Championship. Ostatně ta samá promotérská skupina nabídla „Nejhrozivějšímu muži planety“ dvacet milionů dolarů za duel s kýmkoliv. Následoval australský promotér Brian Amatruda a jeho nabídka jednoho milionů dolarů za duel s někým z trojice hvězdných rugbistů – Gallen, Hall, Williams.

Tím však výčet ani omylem nekončí. Naopak teprve teď přicházejí ty zajímavé možnosti. „Mí zástupci již kontaktovali lidi okolo Mika a nyní čekáme na odpověď. Rozhodně by mě souboj s ním zajímal. Mám obrovský zájem si s ním střihnout odvetu.“ – Prozradil šestačtyřicetiletý Danny Williams, jenž v roce 2004 šokoval svět, když Tysona knockoutoval ve čtyřech kolech a připravil jej tak o duel s šampionem WBC Vitalim Klitschkem. Nenápadně se ozval i bývalý šampion dvou váhových kategorií a čtyřnásobný mistr světa těžké váhy Evander Holyfield. Oblíbený sedmapadesátiletý válečník si však přímo neřekl o třetí měření sil se svým bývalým rivalem, který mu ukousl ucho. Jen oznámil návrat do ringu k exhibičním duelům na dobrou věc. Ostatně stejně, jako jeho o čtyři roky starší krajan. „Jste připraveni? Nastal okamžik, na který všichni čekáte, protože šampion je zpátky. Ohlašuji návrat do ringu. Chci se zúčastnit exhibičních soubojů pro dobrou věc.“ – Oznámil rodák z Alabamy, čím však přispěl k dalším spekulacím. Staneme se svědky trilogie dvou velkých ikon těžké váhy?