Mike Tyson: Anthony Joshua nemůže vyhrát, pokud nemá hlavu v pořádku!

Legendární „Iron“ Mike Tyson (50-6-0, 44 KO) si myslí, že klíčem k úspěchu Anthonyho „AJ“ Joshuy (22-1-0, 21 KO) v odvetě s Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO) bude hlavně psychika.

Když Anthony Joshua, 1.6.2019, padl se stejně starým Američanem s mexickými kořeny, Andym Ruizem, tak z toho byla prvotřídní senzace. Celý svět však spíše řešil to, proč britská hvězda podala tak mizerný výkon. Podle mnoha odborníků, boxerů, ale i široké veřejnosti, nebyl rodák z Watfordu ve své kůži. Začaly kolovat fámy, že byl pár týdnů před soubojem knockoutovám ve svém přípravném kempu, nebo že na něj zkrátka dolehla tíha okamžiku v nejslavnější hale světa, Madison Square Garden. Všichni tedy netrpělivě očekávají odvetu, ale co má být hlavním klíčem k úspěchu Anthonyho Joshuy? Na toto téma se rozpovídal legendární boxer, Mike Tyson.

„Joshua udělal chybu a byl zraněn, ale může se vrátit zpět. Jeho sebevědomí musí být v pořádku. Pokud má špatnou hlavu, tak nemůže vyhrát. Musí si to hlavně srovnat v hlavě a musí se plně soustředit na to, co opravdu chce. Teď musí čelit svým démonům. Může se zdát, že je naprosto v pořádku, ale nikdo neví, co se doopravdy děje uvnitř něj.“ – Rozpovídal se nejmladší šampion těžké váhy v historii. „Teď pro něj nastalo období, které určuje šampiony. Už má hromadu peněz a nyní musí zjistit kdo je a co bude dělat ve chvíli, kdy prohraje. Jestli se bude vzdávat, nebo bude mít víru v sám sebe. Všechno teď záleží na něm a na tom, jak se k tomu postaví. Možná si teď řekne, že už na to kašle, že má dost peněz. Nebo změní přístup a bude se chtít vrátit zpět na vrchol, ale všechno je v jeho hlavě.“ – Dokončil své povídání borec, který má asi největší životní zkušenosti s těžkými okamžiky.