Mike Coppinger : Usyk bude boxovat s Takamem!

Rébus kolem debutu Oleksandra Usyka (16-0-0, 12 KO) v těžké váze se zdá býti vyřešen. Alespoň podle Mika Coppingera, který včera na svém twitteru informoval, že dalším soupeřem Ukrajince bude Carlos Takam (36-5-1, 28 KO).

Vlastně již od listopadu loňského roku, kdy Usyk deklasoval britského „Bombera“ Tonyho Bellewa, se spekuluje o dalších krocích ukrajinského fenoménu. Dvaatřicetiletý levák ze Simferopolu ohlásil přesun z křížové váhy, kde dokázal vyhrát prestižní WBSS a sjednotit všechny pásy divize, do nejtěžší váhové kategorie a okamžitě se začalo spekulovat o soupeři. Jako první dvě jména padly Povetkin a Helenius, ale v obou případech ze soubojů sešlo. „Ruský rytíř“ se také představí na plánovaném gala v Chicagu, jenž proběhne 18.5.2019, ale s úplně jiným soupeřem.

Dle novináře časopisu The Ring, Mika Coppingera, se Usyk střetne s kamerunským válečníkem s francouzským pasem, Carlosem Takamem. Osmatřicetiletá třicítka těžké váhy je ideálním startem v těžké váze. Nejen že Takam má zřejmě to nejlepší za sebou, ale v případě expresního konce, by tato výhra Usyka vystřelila okamžitě mezi topku divize. Ovšem není radno podceňovat tohoto tvrdého a odolného válečníka.

Sice v posledních třech zápase dva prohrál, ale nutno říct, že pokaždé nechal v ringu srdce. S Joshuou padl až v desátém kolem, kdy jej možná předčasně odmával ringový Phil Edwards. S Dereckem Chisorou si to pak kamerunský válečník prohrál sám. Celých sedm kol jej bil na provazech, což jej stálo až příliš sil. Britskému výtržníkovi pak stačil jeden dobře mířený úder, aby duel zcela otočil. Takam se následně, na konci roku 2018, vrátil na vítěznou vlnu, když zdolal Němce s kosovskými kořeny, Senada Gashiho.