Michael Hunter je připravený čelit Charlesi Martinovi ve finálním eliminátoru IBF!

Aktuální světová jedenáctka těžké váhy Michael „The Bounty“ Hunter (18-1-1, 12 KO) je pořádně hladový po světových titulech. Nyní zatoužil po finálním eliminátoru v rámci IBF se světovou třináctkou Charlesem „Prince“ Martinem (28-2-1, 25 KO).

Stále teprve jednatřicetiletý rodák z Kalifornie Michael Hunter má za sebou fantastický rok 2019. Nejprve zlikvidoval ve dvou kolech brazilského veterána Fabia Maldonada, následně s přehledem vybodoval ruského „Medvěda“ Sergeye Kuzmina, aby na konci roku svedl strhující bitvu s ruským veteránem Alexanderem Povetkinem. Američan se sice musel smířit s remízou, ale mnoho fanoušků i odborníků jej vidělo vyhrát, byť duel byl neskutečně vyrovnaný. Podobně skvěle si vede i jeho krajan Charles Martin, který v minulém roce zdolal před limitem Gregory Corbina a Daniela Martze. Letos v únoru se ještě blýskl dominantní výkonem nad Geraldem Washingtonem v eliminátoru IBF a nyní míří do finálního souboje, jenž jej definitivně posune k souboji o titul mistra světa.

„Rozhodně chceme někoho ze špičky těžké váhy. Líbil by se nám souboj s Dillianem Whytem, nebo Robertem Heleniusem, ale nejvíc toužíme po Charlesi Martinovi. Ano, právě souboj s ním ve finálním eliminátoru IBF je to, co nás hodně zajímá.“ – Sdělil médiím manažer Huntera. Jenže zástupce Charlese Martina klidní jeho emoce. „Divize těžké váhy se mění tak strašně rychle, že nemá smysl nyní nad něčím přemýšlet. Aktuálně se nemůže utkat nikdo s nikým, protože nás sužuje pandemie koronaviru. Je příliš brzy mluvit o finálním eliminátoru, zvláště proto, že Joshua ještě ani nehájil své pásy proti povinnému vyzývateli. Napřed chceme vidět souboj Joshuy s Pulevem a pak se rozhodneme, co dál. Charles je nyní ve skvělé pozici. Šokoval fanoušky tím, že se dokázal dostat zpět do hry a já vás ujišťují, že je šokuje ještě víc, až knockoutuje Joshuu.“ – Prohlásil Michael Borao. Každopádně až skončí karanténa a svět boxu se opět naplno rozjede, tak nás čeká hodně bouřlivá situace v nejtěžší váhové kategorii.