Michael Conlan: Koronavirová epidemie udělá z boxerů bezdomovce!

Osmadvacetiletý irský válečník Michael Conlan (13-0-0, 7 KO) se rozpovídal o aktuální koronavirové pandemii. Ta bude mít podle něj velký vliv na ekonomiku boxu, ale také bude mít hrůzný dopad na životy jednotlivých boxerů.

Bronzový olympijský medailista z Londýna, evropský a světový šampion z roku 2015 a aktuální světová třiadvacítka pérové váhy Michael Conlan promluvil o pandemii koronaviru. Ta zrušila jeho poslední souboj a navíc podle irského válečníka bude mít hrozivý dopad na ekonomiku boxu, ale také na životy jednotlivých boxerů. „Dozvěděl jsem se o tom během víkendu (Conlan měl bojovat v úterý 17.3.2020 s Belmarem Preciadem). Chvíli se spekulovalo o tom, že budu bojovat v prázdné hale bez diváků, což jsem i přijal, ale věděl jsem, že to bude velký problém. Nakonec se to celé zrušilo. Byl jsem po tom všem v depresi.“ – Začal své povídání rodák z Belfastu.

Ir měl letos v plánu tři souboje. Již zmíněný duel s Kolumbijcem, který se zrušil. Následně měl vystoupit v létě na domácí půdě v Belfastu a ke konci roku měl dostat první titulovou šanci. Jenže plány se zcela změnili. Conlan si však dobře uvědomuje, že v tom není sám. „Vím, že mnoho boxerů žije od výplaty k výplatě. Investují hodně do sebe, do svých příprav a neušetří vůbec nic. Pokud nedostanou zaplaceno, tak nebudou moci splácet hypotéky a platit nájmy. Po pandemii tak mohou skončit jako bezdomovci.“ – Nevidí situaci zrovna růžově boxer hájící barvy stáje Top Rank Boxing.

Avšak věří, že to budou právě promotéři, kteří dokáží svým borcům v těžkých časech pomoci. „Je to brutální sport, ale věřím, že solidarita promotérů nám pomůže. Možná by to mohli být oni, kteří by nám platili alespoň dva tisíce dolarů měsíčně. Nechceme mnoho a pomohlo by nám to přežít.“ – Dokončil své vyprávění mladý talent. Jenže i promotéři a jejich stáje budou čelit nyní velké krizi, ovšem je dost pravděpodobné, že svým největším hvězdám budou schopni pomoci. Dostane se však na všechny?