Mexický král super pérové váhy jde v Kalifornii hájit titul WBC. Dočkáme se bitvy roku?

Americká stáj Top Rank Boxing si připravila hodně zajímavý titulový duel do Dignity Health Sports Park v Kalifornii. Zde bude svůj pás WBC hájit král super pérové váhy Miguel „El Alacran“ Berchelt (36-1-0, 32 KO) proti Jasonu „El Canito“ Sosovi (23-3-4, 16 KO).

Souboj mezi světovou jedničkou super pérové váhy a šampionem WBC Miguelem Bercheltem a světovou dvanáctkou Jasonem Sosou by mohl být dost možná i soubojem roku. Bitva dvou špičkových boxerů totiž slibuje rozhodně kvalitní podívanou, byť netáhne tolik pozornosti, protože ani jeden nemá úplně hvězdné jméno. Jednatřicetiletý Američan nezačal svoji profesionální kariéru nikterak skvěle, ale postupem času se vypracoval na opravdu elitního bojovníka, jenž drží krok se špičkou váhy. Například v té době neporažený knockoutér Nicholas Walters s ním remizoval a v následné bitvě s Javierem Fortunou se stal Sosa šampionem WBA super pérové váhy. Naprosto dominantně jej zdemoloval až hvězdný Ukrajinec Vasiliy Lomachenko, ale ten zdemoloval všechny hvězdné boxery.

V roce 2017 si Sosa připsal ještě jednu porážku s Yuriorkisem Gamboou, avšak musíme důrazně podotknout, že hodně těsnou porážku, možná až kontroverzní. Od té doby Američan neprohrál a nyní dostává další možnost vybojovat světový titul. Jenže narazil na toho největšího řezníka této váhy. Sedmadvacetiletý Mexičan Miguel Berchelt je totiž opravdovým mexickým válečníkem, který baví svým stylem bojem a zvedá fanoušky ze sedadel. Rodák z Cancunu nastupuje ke své šesté obhajobě a bude v ní naprostým favoritem. Vždyť už dokázal před limitem ukončit taková jména jako Francisco Vargas, Takashi Miura, nebo Miguel Roman. Dámy a pánové nechci se rouhat, ale tohle podle mě bude daleko větší řež, než souboj Alvareze s Kovalevem, ale bohužel v tomto případě to můžeme sledovat jen skrze streamy.