MČR: Profesionálové řádili – Pála, Šerban a Hořejšek mají titul!

Letos se poprvé konalo amatérské mistrovství České republiky boxu také za účasti profesionálu a pět z nich se dostali do finálových bojů! Nabitá Lucerna nabídla parádní podívanou! Mistry jsou Havel, Schmoranzová, Bartl nebo Šachbazjan!

3.11.2019 – Lucerna, Praha
Finálové boje MČR

Pražská Lucerna hostila po čtyřiceti letech opět mistrovství České republiky v boxu a bylo to poprvé za účasti profesionálních boxerů, kteří velmi zamíchali kartami, neboť 3 z nich získali české tituly.

Profesionálové ovládli váhu do 69 kg, do 81 kg a jasně super těžkou váhu nad 91 kg ve které dokonce ve finále bojovali dva profíci.

Největší dominanci ukázal v nejtěžší váhové divizi Ondřej Pála, který naposledy boxoval 12. dubna 2014, kdy v Dánsku prohrál s Davidem Pricem. Po pětileté přestávce od boxu dokázal zničit všechny své mladší soupeře před limitem a získat titul České republiky, když ve finále porazil dalšího profesionála před limitem Dominika Musila.

Všichni šampióni nyní mohou bojovat o olympijské hry. Kvalifikační turnaje bude hostit Paříž a Londýn. Kdo bude v nominaci na olympijské hry rozhodnou reprezentační trenéři.


Šampióni MČR 2019

MUŽI

Do 56 kg: Oliver Hochman
Do 60 kg: Artur Adrian Šachbazjan
Do 64 kg: Pavel Polakovič
Do 69 kg: Miroslav Šerban
Do 75 kg: Miloš Bartl
Do 81 kg: Karel Hořejšek
Do 91 kg: Jiří Havel
+ 91 kg: Ondřej Pála

Ženy:

Do 51 kg: Jana Prokešová
Do 54 kg: Erika Stanoeva
Do 57 kg: Lenka Bernardová
Do 60 kg: Dominika Čiklová
Do 64 kg: Vendula Sedláčková
Do 69 kg: Martina Schmoranzová

FOTO: Facebook Jirka Havel
FOTO: Facebook Jirka Havel